Motorky, dom za štyri tisícky, pozemok v Tatrách. Štát sa zbavuje prebytočného majetku

13. máj 2024 o 22:00  I 

Niektoré ponuky sú superlacné, ale majú háčik.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Štát je kolos, ktorý vlastní mnoho hnuteľného a nehnuteľného majetku. Ten, ktorý štátne inštitúcie označia ako nepotrebný, priebežne predávajú. Informujú o tom aj cez Register ponúkaného majetku štátu.

Ponuky štátnych firiem a organizácií majú viaceré spoločné črty. Bývajú neprehľadné, neprezrádzajú dostatok informácií a ťažko sa k nim vôbec dopracujete.

Zajímavost :  Bitcoin prošel dalším halvingem, tedy snížením odměny pro těžaře na polovinu

Z racionálneho pohľadu je to málo pochopiteľné, zástupcovia štátu sa však niekedy správajú na prvý pohľad nelogicky.

INDEX sa pozrel na momentálnu ponuku majetku štátu a vybral z nej najlákavejšie položky a tiež také, ktoré ilustrujú situáciu, v ktorej sa štát miestami nachádza.

Rodinný dom v Čertižnom

Čertižné na severovýchode Slovenska malo koncom minulého roka okolo tristo obyvateľov. Trend je pritom neúprosný, obec vymiera. A ako sa dá predpokladať, hodnota nehnuteľností v nej klesá.

Ilustruje to aj ponuková cena rodinného domu so záhradou. Okresný úrad Prešov za stavbu a pozemky s rozlohou 2446 štvorcových metrov pýta 14 850 eur. Je to už jeho druhý pokus o predaj. Prednedávnom bola nehnuteľnosť v ponuke za 16,5 tisíca eur.

Zajímavost :  Pellegrini o premiérovi v ta3: On si všetko pamätá. Keď ho brali do nemocnice, celý čas bol pri vedomí

Dom v Novej Bašte

Na prvý pohľad môže lákavo vyzerať aj ponuka domu v Novej Bašte v okrese Rimavská Sobota. Nehnuteľnosti spolu s pozemkami predáva Okresný úrad Banská Bystrica, znalec ich ohodnotil na 19 530 eur.

Podobne ako severovýchod Slovenska, aj Gemer patrí medzi lokality s najnižšími cenami nehnuteľností, čo je dané najmä ekonomickou situáciou v regióne.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Válka na Ukrajině ONLINE: Evropský parlament schválil prodloužení volného obchodu s Ukrajinou

Doporučujeme ke čtení také :