Musk už prodal akcie Tesly za skoro sedm miliard dolarů

New York – Šéf amerického výrobce elektromobilů Tesla Elon Musk v pátek pokračoval v prodeji svých akcií v podniku. Od začátku týdne tak prodal akcie Tesly v celkové hodnotě 6,9 miliardy dolarů (zhruba 152 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Musk nechal minulý víkend uživatele sociální sítě twitter hlasovat o tom, zda má prodat deset procent svých akcií Tesly, a slíbil, že se výsledku hlasování podřídí. Hlasování se zúčastnilo přes 3,5 milionu lidí, zhruba 58 procent se vyslovilo pro prodej akcií.

V pátek Musk podle nové zprávy pro burzovní regulátory prodal 1,2 milionu akcií Tesly za více než 1,2 miliardy dolarů. Za celý týden tak prodal celkem 6,36 milionu akcií. K tomu, aby splnil svůj slib, mu nyní zbývá prodat ještě zhruba deset milionů akcií, píše Reuters.

Musk je největším akcionářem Tesly a nejbohatším člověkem na světě. Tržní hodnota Tesly minulý měsíc poprvé překonala hranici bilionu dolarů. Tento týden akcie Tesly oslabily o 15,4 procenta, což znamenalo pokles tržní hodnoty o zhruba 187 miliard dolarů.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO