Na Kubě roste kvůli sankcím popularita kryptoměn

Podle posledních zpráv roste na Kubě popularita kryptoměn kvůli sankcím, které na tento ostrovní stát uvalily Spojené státy americké. Mnoho Kubánců tak nyní používá kryptoměny jako alternativní prostředek.

Kuba a růst adopce kryptoměn

Před pár dny provedl NBC News rozhovor s majitelem kubánské kavárny, která za platby přijímá bitcoin a ethereum, Nelsonem Rodriguezem. Ten v nedávném rozhovoru uvedl, že věří ve filozofii kryptoměn.

Rodriguez uvedl, že kryptoměny jsou často spojeny s ideály volného trhu, vlastnickými právy, bezhraničností a odporem k cenzuře. Kubě vládne komunistický režim a v současné době se potýká se sankcemi uvalené Spojenými státy americkými.

Občané země tak nemohou kvůli americkým sankcím používat mezinárodně akceptované debetní a kreditní karty. Obyvatelé také nemají přístup k platebním aplikacím Paypa, Revolut či Zelle, jelikož jsou v zemi zakázány.

Zatímco některé tradiční platební možnosti jsou v zemi zakázány, kryptoměny se stávají v zemi stále populárnější. Kubánská centrální banka podle posledního sdělení začne vydávat licence poskytovatelům digitálních služeb digitálních aktiv. Zpravodajský portál Cryptopotato uvádí:

„Tato technologie je pro region průlomová, vzhledem k tomu, že mezinárodní banky, které se s ní zabývají, mohou dostat pokutu ve výši stovek milionů dolarů. I když má kubánská vláda peníze potřebné na obchod, je provádění plateb stále obrovskou výzvou.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 049 USD dle KMC.

Závěr

Popularita bitcoinu díky své decentralizované povaze a nezávislosti na finančních institucích a vládnoucích elitách roste i v mnoha dalších zemích s autoritativními režimy. Silná adopce kryptoměn se také projevuje v zemích, které sužuje hyperinflace.

Na celý rozhovor NBC News s Nelsonem Rodriguezem a dalšími se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se také nezapomeňte připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah.

Celý článek zde |