Na omšu s Jánom Pavlom II. prišlo 250-tisíc ľudí, limit pri Františkovi zatiaľ nestanovili

Počas prvých hodín čakáreň na očkovanie nápor nezaznamenala.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Za uplynulé dva roky pápež František pre pandémiu koronavírusu navštívil jedinú krajinu – Irak.

Aj preto je jeho trojdňová septembrová návšteva na Slovensku výnimočná. Ešte predtým hlava katolíckej cirkvi na pol dňa príde do Maďarska, kde bude slúžiť záverečnú svätú omšu na Eucharistickom kongrese v Budapešti.

Zajímavost :  Covid-19 se stává "pandemií neočkovaných". Vakcinovaných umírá v USA minimum

Minister zdravotníctva a nominant OĽaNO Vladimír Lengvarský v utorok oznámil, že na podujatia pre verejnosť spojené s pápežskou návštevou budú mať prístup iba plne zaočkovaní. Na takomto postupe sa v pondelok večer zhodla koaličná rada.

Znamená to, zaočkovaným musia v čase konania omše uplynúť aspoň dva týždne od druhej dávky dvojdávkovej vakcíny (Moderna, Pfizer) alebo aspoň tri týždne od jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson.

Rozhodnutie znamená, že len desať dní zostáva neočkovaným, aby sa stihli zaočkovať vakcínami Pfizer alebo Moderna, ak sa chcú na podujatiach zúčastniť. Prvú dávku musia stihnúť do 31. júla. Pri neskoršom očkovaní už ľudia nestihnú po druhej dávke nadobudnúť potrebnú imunitu.

Zajímavost :  Cardano jako nejlepší volba hodlerů?

Napriek tomu niekoľko hodín po tomto oznámení čakáreň na vakcínu Národného centra zdravotníckych informácií náhly nápor prihlásených na prvú dávku vakcíny nezaznamenala.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO