Na palube podniku v Bratislave, ktorý zhorel, mal byť neznámy človek. Majitelia dúfajú, že nejde o prejav nenávisti

Majitelia na sociálnej sieti Facebook poďakovali okoloidúcemu, ktorý zavolal hasičov a aj záchrannému zboru za jeho rýchlu reakciu. “Ich absolútne profesionálny výkon nás zachránil pred väčšími škodami. Oheň sa nestihol dostať dole do podpalubia a konštrukcia lode vlastne neprišla do styku s ohňom,“ uvádzajú v stanovisku.

Požiar nevznikol vinou majiteľov

Aj napriek zásahu hasičov zhorel bar, chladnička, časť elektroinštalácie a vodovod.

Majitelia uviedli, že požiar nevznikol ich vinou. To ale pre nich znamená, že poisťovňa im škodu pravdepodobne nepokryje. Výzva ľudí ich motivovala zorganizovať zbierku, aby mohli pokračovať v činnosti.

Zajímavost :  Šutaj Eštok háji ochranku ešte pred vyšetrovaním. Predtým toľko trpezlivosti nemal

Mnohí ste písali, aby sme spravili zbierku. Keďže sa ukázalo, že za to, čo sa stalo, nemôžme, rozhodli sme sa ju spraviť. Ak by to bola naša chyba, nemali by sme na to asi žalúdok. Ale takto ho máme,“ uviedli na sociálnej sieti.

Taktiež veria, že škody nie sú výsledkom nenávisti, ktorej boli vystavení už v minulosti. Majitelia spomenuli incidenty, pri ktorých ich okrikovali, hádzali do nich kamene a strhli dúhovú vlajku na palube.

Zajímavost :  Jak získat dotaci na rekonstrukci domu z programu Nová zelená úsporám v roce 2024?

Neznámy človek na palube

Denník N informoval, že na palube sa mala pohybovať neznáma osoba.

“Podľa doposiaľ zistených informácií mal neznámy páchateľ doposiaľ nezisteným spôsobom založiť požiar v priestoroch podniku nachádzajúcom sa na pontóne situovanom na brehu Dunaja,“ uviedla pre denník policajná hovorkyňa Jana Šimunková. Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci.

Pozrite si reportáž o požiari podniku na Dunaji z 15. mája 2024.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO