Na podporu nákupu a inštalácie obnoviteľných zdrojov energie má SIEA ešte 19 miliónov eur

Na podporu nákupu a inštalácie obnoviteľných zdrojov energie v projekte Zelená domácnostiam má Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) k dispozícii ešte 19 miliónov eur. Po mesiaci od navýšenia rozpočtu projektu o 30 miliónov eur je záujem o podporu stabilizovaný, uviedla v stredu SIEA.

„Najväčší dopyt je po fotovoltických paneloch a tepelných čerpadlách,“ priblížila hovorkyňa agentúry Zuzana Valentová. Za posledné dva týždne pribudlo vyše 500 nových registrácií a pri takmer 500 registrovaných žiadostiach zhotovitelia v systéme aj aktivovali vydanie poukážok. Celkový počet nových vydaných poukážok, pri ktorých sú domácnosti pripravené zariadenia inštalovať do troch mesiacov, sa tak zvýšil na viac ako 4600.

Naďalej podľa Valentovej platí, že správne vyplnená žiadosť o poukážku a úplná žiadosť o preplatenie poukážky zrýchľujú preplácanie. Domácnosti aj zhotovitelia majú možnosť žiadosti upravovať a pred aktiváciou skontrolovať.

SIEA navýšila pre veľký záujem rozpočet programu Zelená domácnostiam v polovici júna. Na tepelné čerpadlá je možné získať maximálnu dotáciu 3400 eur, na fotovoltické panely a kotly na biomasu 1500 eur a na slnečné kolektory 1750 eur. Podmienkou na vystavenie poukážky je zaslanie potvrdenej zmluvy na dodávku a inštaláciu zariadenia dodávateľom. Ten má potom tri mesiace na dokončenie zákazky.

Tento článok mohol vzniknúť aj vďaka podpore našich čitateľov

Pridajte sa k našej komunite, ktorá bojuje za spravodlivý a slušný štát, a podporte prácu našej redakcie. Teraz k nej navyše môžete získať až dve knihy úplne ZADARMO.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

S podporou až 2 knihy ZADARMO
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Možnosť diskutovať

Celý článek zde