Na scénu vstupujú Nevakcinovaní, Front, či Rozvoj. Nové strany hovoria o krvi, revolúcii aj zotročení

16. mar 2023 o 21:03  I 

Voľby chce stihnúť 14 vznikajúcich strán.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Už to fičí, už sa to sype, optimisticky hľadí na svoj vznikajúci politický projekt 37-ročný Juraj Čarný z obce Zálužice pri južnom brehu Zemplínskej šíravy.

Má totiž už 29 nahlásených členov a aj preto verí, že by so svojou novou stranou Prosperita a Rozvoj – občanov mohol nazbierať aj niekoľko percent hlasov, ak sa definitívne rozhodne kandidovať v predčasných voľbách v septembri.

Juraj Čarný, Juraj Čarný a Mária Čarná – syn, otec a mama zbierajú podpisy už od jesene, na zozname vznikajúcich strán ministerstva vnútra s blížiacim sa termínom volieb pribúda aj ich konkurencia.

Načítavam…Nevakcinovaní či kráľ Zemplína. Do volieb idú aj bizarné strany (17. 3. 2023)“

Popri Modrých Mikuláša Dzurindu a Jablka Lucie Ďuriš Nicholsonovej je na zozname aj ďalších jedenásť strán, ktoré sa prezentujú aj revolučným nápevom načítaným politickým manifestom či apelom na zastavenie „veľkého resetu“.

Denník SME zmapoval, s čím vstupuje na politickú scénu podnikateľ s prezývkou gazda, päťdesiatnik burcujúci voličov „s neočkovanou krvou“ či slovenská alternatíva Vlka z Wall Street Mikuláš Vareha.

1. Občanov chce rozvíjať za pomlčkou

Názov strany: Prosperita a Rozvoj – občanov

Líder: Juraj Čarný

Aký význam má v názve strany dať slovo „občanov“ až za pomlčku? Jej zakladateľ Čarný to celkom vysvetliť nevie. „Viacerí sa ma na to pýtali, ale už je to raz tak a nebudem to meniť,“ odvetil.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO