Načo sú nám rozsudky o fašistoch (komentár)

13. jan 2022 o 16:06  I Platený obsah

Neustále skúšajú, čo sa dá. Občas by sa mohlo niečo aj nedať.

Politik, ktorý použil rodiny v existenčnej núdzi ako bilbord pre nacistické odkazy tvrdému jadru, to môže naposledy vysvetliť pred Najvyšším súdom o dva mesiace.

Kotlebovi sa pre neistotu okolo fašistických prejavov podarilo vliezť do samosprávy a potom aj do parlamentu. Kde proti nemu Robert Fico staval hrádzu presviedčaním verejnosti, že antifašizmus sa robí výlučne kladením vencov na výročie a nemá nič spoločné s neprijateľnými výrokmi vo verejnom priestore.

Lebo veď isto, fašizmus z ničoho takého nevyrastá, túto skúsenosť nemáme a najmä, fašizmus už bol, Rusi ho porazili a kto dnes reptá proti ostrým rečiam o menšinách či vylúčených, isto len poberá sorosovské groše a presadzuje totalitu z Bruselu.

Toľko v skratke k ficovskému uchopeniu antifašizmu.

Súvisiaci článok Kotleba sa opäť postaví pred súd v kauze šekov, termín procesu je známy Čítajte 

Nemálo zo súčasnej koaličnej poslaneckej posádky však veselo pokračuje v načatej tradícii, že s fašistami možno občas hlasovať a ďalej sa tváriť, že sa len pomohlo „dobrej veci“. Lebo iné, samozrejme, fašisti ani nechcú, len ponúkať samé dobré veci.

Prosto, spoliehať sa na našich zastupiteľov, že udržia fašistov z hry, sa nemôžeme. Súdne rozhodnutia sú preto nápomocné.

Celý článek zde |