Najdôveryhodnejším politickým lídrom je Pellegrini. Na akej priečke sa umiestnili premiér či prezidentka?

Najdôveryhodnejším politickým lídrom je novozvolený prezident Peter Pellegrini. Dôveruje mu 47 percent, nedôveruje 52 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu TV Markíza Na telo. V prieskume realizovanom v dňoch 17. apríla až 24. apríla odpovedalo 1017 respondentov.

Druhé a tretie miesto

Na druhom mieste sa v rebríčku dôveryhodnosti lídrov umiestnila prezidentka Zuzana Čaputová. Hlave štátu dôveruje 45 percent a nedôveruje 54 percent oslovených v prieskume. Tretím najdôveryhodnejším je Ivan Korčok, ktorému patrí 37 percent, no a štvrtým je premiér SR a líder Smeru-SD Robert Fico. Dôveru mu vyslovilo 35 percent, nedôveru 64 percent respondentov.

Ďalší politickí lídri

Líder PS Michal Šimečka požíva dôveru u 30 percent, nedôveru vzbudzuje u 66 percent opýtaných. Nasleduje predseda SaS Branislav Gröhling. Dôveruje mu 29 percent a nedôveruje 64 percent ľudí. Na ďalšom mieste je líder hnutia KDH Milan Majerský, ktorého dôvera u opýtaných dosiahla 28 percent a nedôvera 63 percent.

Predsedovi hnutia Republika dôveruje 26 a nedôveruje 63 percent respondentov. Šéfovi SNS Andrejovi Dankovi vyslovilo dôveru 23 percent a nedôveru 75 percent opýtaných. Predsedovi strany Demokrati Jaroslavovi Naďovi dôveruje 22 percent a nedôveruje 71 percent ľudí.

Zajímavost :  Všetci sa navzájom nenávidia. O dôležitých rozhodnutiach v Izraeli rokuje pätica nepriateľov

Šéf Maďarskej aliancie Krisztián Forró dosiahol v prieskume 22-percentnú dôveru, 60 percent opýtaných mu nedôveruje. Na konci tabuľky dôveryhodnosti lídrov je šéf hnutia Slovensko Igor Matovič, ktorému dôveruje 13 percent opýtaných, 86 percent má k jeho osobe nedôveru.

Pozrite si prieskum, ako by dopadli parlamentné voľby v apríli 2024:

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO