Německý antimonopolní úřad vyšetřuje platformu Google News Showcase

Berlín – Německý antimonopolní úřad vyšetřuje platformu Google News Showcase, v rámci které americký internetový gigant Google platí médiím za zobrazování jejich zpravodajského obsahu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Google tuto platformu spustil loni na podzim.

Spolupráce s Googlem může být podle úřadu pro vydavatele zpráv atraktivní a může přinést spotřebitelům lepší informační služby. “Je nicméně potřeba zajistit, aby to nevedlo k diskriminaci mezi jednotlivými vydavateli,” upozornil úřad. “Navíc nesmí silná pozice Googlu v přístupu ke konečným uživatelům vést k tomu, že bude vytlačena konkurenční nabídka vydavatelů či jiných poskytovatelů zpráv,” dodal.

Zajímavost :  Prekvapenie Roland Garros? Češka, ktorá už neverila, že na to má

Google v reakci na vyšetřování uvedl, že jeho platforma News Showcase je jedním z řady způsobů, kterými podporuje novinařinu. “Showcase je mezinárodní licenční program pro zprávy. Výběr partnerů je založen na objektivních a nediskriminačních kritériích,” řekl mluvčí podniku Kay Oberbeck. Dodal, že Google bude při vyšetřování spolupracovat.

Letos v dubnu Google oznámil, že spouští program Google News Showcase také v České republice. Firma uvedla, že uzavřela licenční dohody s vydavatelstvími Echo Media, Economia, Forum 24, Internet Info a N media.

Zajímavost :  Duševní zdraví už pro byznysmeny není ezo, říká Marie Salomonová z organizace Nevypusť duši

Německý antimonopolní úřad v květnu oznámil, že vyšetřuje, jak společnost Google nakládá s osobními údaji uživatelů a zda nezneužívá dominantního postavení na trhu. V rámci vyšetřování chce zjistit, zda Google uživatelům dává na výběr dostatek možností ohledně toho, jak bude s jejich osobními údaji nakládat a k čemu je může využívat.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO