Nissan končí s výrobou vozidiel značky Datsun

Japonská automobilka Nissan končí s výrobou vozidiel Datsun necelých desať rokov po tom, ako oživila túto známu lacnú značku, aby prilákala zákazníkov na rozvíjajúcich sa trhoch. Spoločnosť to oznámila v pondelok.

„Nissan sa zameriava na kľúčové modely a segmenty, ktoré prinášajú najväčší úžitok zákazníkom, predajcom aj podniku,“ uvádza sa vo vyhlásení.

„Výroba Datsun redi-GO sa zastaví v závode v indickom meste Čenaj,“ uviedla automobilka s tým, že predaj už vyrobených modelov bude pokračovať.

Závod v Indii bol posledný, v ktorom sa táto značka vyrábala. Nissan uviedol, že servis a diely zostanú k dispozícii.

Nissan prvýkrát ukončil výrobu Datsunu v roku 1981, ale v roku 2013 ju oživil vtedajší generálny riaditeľ Carlos Ghosn.

Ghosn bol v roku 2018 zatknutý v Japonsku pre obvinenia z finančného pochybenia a po prepustení na kauciu utiekol do Libanonu.

Dôvodom druhého konca Datsunu je údajne neuspokojivý predaj a prichádza v čase, keď sa Nissan snaží dostať z dlhoročného poklesu.

Datsun sa prvýkrát začal predávať v roku 1931 a postupne sa predával v 190 krajinách. Jeho oživená verzia však mala slabé výsledky, vlani sa predalo vyše 7000 kusov tohto modelu.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde