Nový podvod na klienty Bohemia Energy. Zneužívá známá jména

Na bývalé klienty společnosti Bohemia Energy míří nový podvod. Zneužívá jména lidí, kteří se před několika lety angažovali v akci Poplatky zpět.

Web na adrese poplatky-zpet.cz lidem slibuje, že jim pomůže získat odškodné od Bohemia Energy. A vydává se za pokračovatele zmíněné iniciativy, která v první polovině minulého desetiletí lidem slibovala, že z bank vymůže zpátky peníze zaplacené na poplatcích za vedení úvěrových účtů.

Za tehdejší iniciativou stáli právníci Petr Němec, Petr Toman a také současný poslanec Patrik Nacher (ANO). Na webu poplatky-zpet.cz je společná fotka všech tří pánů z tiskové konference v roce 2013. Všichni tři už se proti tomu ozvali.

„Tato iniciativa nemá s iniciativou Poplatky zpět a zapojenými právníky nic společného. Má fotka je využita neoprávněně. Nic o nich nevím. Web neobsahuje základní údaje a porušuje zákony a advokátní předpisy,“ varoval Petr Němec, další dva pánové se k němu vzápětí přidali.

Web na adrese poplatky-zpet.cz chce po lidech, kteří mají zájem o odškodnění od Bohemia Energy osobní údaje – jméno, adresu, telefon, e-mail a adresu odběrného místa.

Na webu nenajdeme žádné kontaktní údaje. Zjistit, kdo za ním stojí, nejde ani podle vlastníka domény. Registrátorem je americká společnost Domains By Proxy, která skrývá skutečného majitele domémy, napsal web Měšec.cz.

Autorům podvodného webu se navíc podařilo napálit i novináře z agentury ČTK. Ta včera vydala o projektu zprávu, v němž se odvolává na tiskovou zprávu od „iniciativy Poplatky zpět“. Je tak možné, že podvodníci už získali mnoho kontaktů na bývalé klienty Bohemia Energy. Ti by tak měli být opatrní – dá se čekat, že podvodníci budou chtít získané kontakty využít.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,… Další články autora.

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO