Nový Prostor už zaplatíte i kartou. Sto prodejců má terminály

Za časopis Nový Prostor už lze zaplatit bezhotovostně – kartou, mobilem nebo hodinkami. Díky spolupráci stejnojmenné organizace a společnosti Mastercard získalo sto prodejců bezkontaktní platební terminály – ovšem jen v Praze a Brně.

„Pilotní provoz ukázal, že díky nové možnosti platby kartou prodají lidé ve složité životní situaci až o dvacet procent více výtisků,“ upřesňuje Michal Čarný, říká generální ředitel společnosti Mastercard pro Česko a Slovensko.

„Ve městech, kde nejčastěji probíhá prodej, lidé u sebe prakticky nenosí hotovost. S kartou nebo mobilem mají chuť být víc štědří. Platba kartou také pomáhá lidem, kteří spěchají a chtějí pomoci rychle a jednoduše,“ říká Dagmar Kocmánková, ředitelka organizace Nový Prostor.

Časopis Nový Prostor se prodává za 60 korun, prodejci si ho od vydavatele kupují za 30 korun. Částku, kterou prodejci utrží prostřednictvím bezhotovostních plateb, dostávají vyplacenu v denních centrech NP, kde si je mohou vyzvednout při nákupu dalších časopisů.

Nový Prostor vychází od konce roku 1999, nedávno vyšlo jeho jubilejní 600. číslo. Časopis je součástí sítě mezinárodních časopisů označovaných termínem streetpaper, jejichž distribuce probíhá prostřednictvím lidí v sociální tísni.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO