Nový šéf PPA: V agentúre nie sú nezávislé kontroly a je v nej veľa konfliktov záujmov (rozhovor)

Za posledný viac ako rok viedli Pôdohospodársku platobnú agentúru (PPA) piati generálni riaditelia. Toho posledného vymenoval len nedávno nový minister pôdohospodárstva.

Nový šéf PPA prichádza z bankového sektora a má pred sebou veľmi ťažkú úlohu. Nielen zlepšiť imidž agentúry, ktorý utrpel po megakorupčnej kauze s názvom Dobytkár, ale aj získať plnohodnotnú akreditáciu. 

Ako bude vyzerať táto najdôležitejšia inštitúcia pre farmárov, sme sa rozprávali s generálnym riaditeľom PPA Jozefom KISSOM

V rozhovore sa ďalej dočítate:

– aké úlohy musí ešte Pôdohospodárska platobná agentúra spraviť pre získanie akreditácie,

Zajímavost :  Inšpekcia obvinila troch spolupracujúcich svedkov

– v akom stave preberá nový riaditeľ PPA po svojom predchodcovi,

– aké má prepojenia na vplyvných agropodnikateľov,

– ako bude vyzerať agentúra po transformácii z pohľadu farmárov.

Vo funkcii generálneho riaditeľa PPA ste dva týždne. Viete už zhruba, čo všetko ste vlastne zdedili po svojom predchodcovi?

Situáciu v agentúre veľmi dobre vystihol forénzny audit, ktorý sa nedávno uskutočnil. Na základe neho boli aj presne pomenované jednotlivé kroky, ktoré musí PPA prijať, aby dostala trvalú akreditáciu.

Mali ste predstavu, do čoho vlastne idete?

Zajímavost :  Vesmírné těžaře má navigovat český satelit, dalším krokem bude vlastní mise

PPA má zlý imidž vzhľadom na informácie, ktoré boli medializované. Ja si však nemôžem robiť úsudok len na základe informácií z médií.

#SpajaNasZodpovednost
Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Muslimky u unijního soudu neuspěly. Firmy mohou zakázat nošení náboženských symbolů