O tendri na nový mýtny systém má rokovať hospodársky výbor

Aktualizované o 16:49

Predseda výboru Peter Kremský (OĽaNO) naň pozve aj ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina) a šéfa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Vladimíra Jacka. Doležal sa k tendru plánuje vyjadriť v pondelok (6. 6.), keďže vtedy uplynie lehota na odvolanie.

Podľa Kremského sú v súvislosti s touto súťažou dôležité najmä námietky, že podmienky tendra z neho vylúčili viacero záujemcov a že mal byť „šitý na doterajšieho prevádzkovateľa SkyToll prepojeného na J&T“, pri ktorom Najvyšší kontrolný úrad SR poukázal na vážne pochybenia a poškodzovanie štátu pri výbere mýta.

„Chcem sa u ministra, ako aj šéfa NDS informovať o priebehu tendra a budem chcieť vysvetliť všetky pochybnosti a podozrenia, ktoré vzniesla odborná verejnosť,“ priblížil Kremský. Na výbor plánuje pozvať aj zástupcov Únie autodopravcov Slovenska, Česmadu, Nadácie Zastavme korupciu a Slovensko.Digital.

„Nad týmto dôležitým projektom sa nesmie vznášať tieň najmenšieho podozrenia a pokiaľ zodpovední manažéri nevyvrátia všetky pochybnosti, budem trvať na prijatí vážnych konzekvencií,“ vyhlásil Kremský.

V tendri uspela spoločnosť CzechToll

V tendri na nový mýtny systém uspela spoločnosť CzechToll. Vyplýva to z materiálu o výsledku vyhodnotenia ponúk zverejnenom vo vestníku verejného obstarávania. NDS ani rezort dopravy sa k zákazke zatiaľ nechcú detailne vyjadrovať, keďže momentálne beží lehota na odvolanie.

Doležal v utorkovom livestreame na sociálnej sieti uviedol, že lehota uplynie v pondelok. Uistil, že vtedy bude pripravený odpovedať na všetky otázky, ktoré s tendrom na nové mýto súvisia. „Ctíme si zákon o verejnom obstarávaní, v pondelok sa vyjadríme,“ dodal minister.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde