Objem obchodování Cardano (ADA) dosahuje slibných úrovní

Cardano (ADA), stejně jako ostatní kryptoměny, zaznamenává další pokles ceny. Tak, jak celý leden rostlo, tak od té doby pomalu klesá. Posledních pár dnů lze ale zaznamenat zajímavé objemy transakcí, které mohou signalizovat předzvěst možné změny.

Komunita kolem této kryptoměny je velmi činná. Algoritmický stablecoin Djed se má čile k světu a únorový upgrade přinesl nová kryptografická primitiva vylepšující komunikaci s ostatními blockchainy. Nicméně cena se nám pomalu vrátila na hodnoty z počátku ledna. Graf ale naznačuje možný zvýšený zájem investorů. I přes týden nabitý silně negativními informacemi se minci (minimálně z pohledu objemů) daří. Naposledy byly takto vysoko během únorové aktualizace sítě.

Bitcoin padá, Cardano roste

Na konci týdne šlo Cardano trošku proti proudu. Zatímco bitcoin, ethereum a další altcoiny odepsali za čtvrtek a pátek skoro 7 %, tak Cardano kleslo za tyto dva dny jen o 2 % a v pátek dokonce rostlo. Denní Relative Strength Index (RSI) je pod 30 body, což značí přeprodaný trh a potenciál pro možný růst. Na druhou stranu je na 0,33 USD silná rezistence. Jestliže by se podařila prorazit, tak další silnou vidím až kolem 0,45 USD. Fibonacciho retracement od počátku roku ukazuje, že se aktuálně nacházíme v hladině zlatého řezu.

Závěr

Celý týden byl nabitý negativními informacemi. Pravděpodobně budou mít na počátku nového týdne ještě dozvuk, ale vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby se ADA připravovalo na růst. V září 2021 se prodávalo za 3,09 USD (All-time high, ATH) a někteří analytici předpokládají, že se nad tuto cenu podíváme ještě v letošním roce.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO