Očakáva sa rast dopytu po rope, stúpajú jej ceny

Ceny ropy sa vo štvrtok zvýšili o viac než 1,5 %. Dôvodom sú očakávania týkajúce sa zotavenia globálneho dopytu.

Obavy z nedostatku ropy

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI so septembrovým kontraktom sa o 19.10 h SELČ predával s plusom 1,26 USD alebo 1,79 % po 71,56 USD (60,77 eura). Septembrový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa o 19.14 h SELČ obchodoval so ziskom 1,17 USD alebo 1,62 % po 73,40 USD za barel.

Zajímavost :  Slunce, jádro a pár překvapení: 7 věcí, které na sebe ČEZ prozradil v nové prezentaci

V mnohých veľkých spotrebiteľských krajinách sa dopyt po benzíne prakticky vrátil do normálu, ako ukazujú aktuálne údaje. Takisto európska letecká doprava sa postupne zotavuje.

„Trh sa zjavne viac obáva deficitu na strane ponuky a toho, že rast dopytu bude pokračovať a že v krátkodobom horizonte bude nedostatočná ponuka,” uviedla obchodníčka s energiami firmy CIBC Private Wealth Rebecca Babin.

Ceny ropy sa zotavili z prudkého pondelkového (19. 7.) pádu, ktorý spustili obavy z rýchleho šírenia delta variantu nového koronavírusu.

#SpajaNasZodpovednost
Vaša podpora zabezpečí, aby náš obsah zostal naďalej odomknutý aj pre ľudí, ktorí si to finančne nemôžu dovoliť. Podporou Aktuality PLUS získate novú knihu o vyčíňaní mafie – Zahrabaná pravda od 0.99€.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Budeme ďalší na rade. Z Bieloruska utekajú tisíce programátorov