Očkovacia čakáreň zatiaľ nápor pre Františkovu návštevu nepocítila

Na omšu s Jánom Pavlom II. prišlo v roku 2003 do Petržalky 250-tisíc ľudí.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

BRATISLAVA. Za uplynulé dva roky pápež František pre pandémiu koronavírusu navštívil jedinú krajinu – Irak.

Aj preto je jeho trojdňová septembrová návšteva na Slovensku výnimočná. Ešte predtým hlava katolíckej cirkvi na pol dňa príde do Maďarska, kde bude slúžiť záverečnú svätú omšu na Eucharistickom kongrese v Budapešti.

Zajímavost :  Berlínská iniciativa: bytovou krizi vyřeší vyvlastnění. Cílí na realitní giganty

Minister zdravotníctva a nominant OĽaNO Vladimír Lengvarský v utorok oznámil, že na podujatia pre verejnosť spojené s pápežskou návštevou budú mať prístup iba plne zaočkovaní. Na takomto postupe sa v pondelok večer zhodla koaličná rada.

Znamená to, zaočkovaným musia v čase konania omše uplynúť aspoň dva týždne od druhej dávky dvojdávkovej vakcíny (Moderna, Pfizer) alebo aspoň tri týždne od jednodávkovej vakcíny Johnson & Johnson.

Rozhodnutie znamená, že len desať dní zostáva neočkovaným, aby sa stihli zaočkovať vakcínami Pfizer alebo Moderna, ak sa chcú na podujatiach zúčastniť. Prvú dávku musia stihnúť do 31. júla. Pri neskoršom očkovaní už ľudia nestihnú po druhej dávke nadobudnúť potrebnú imunitu.

Zajímavost :  Pražská burza dnes láme rekordy. Překročila své osmileté maximum

Napriek tomu niekoľko hodín po tomto oznámení čakáreň na vakcínu Národného centra zdravotníckych informácií náhly nápor prihlásených na prvú dávku vakcíny nezaznamenala.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO