Odliv Bitcoinu z kryptoburz se otočil – proč se BTC přesouvá zpět na burzy?

Bakkt, burzy, Bitcoin, altcoiny, futures, obchodování, burza

Od začátku tohoto měsíce zákazníci vložili více BTC na burzy, než kolik jej z nich vybrali. To je v roce 2020 poprvé, kdy se odliv Bitcoinu z burz otočil.

BTC se vrací na burzy

Data z nové zprávy společnosti Glassnode ukazují, že poprvé od ledna 2020 více Bitcoinu proudí na burzy, než kolik ho z nich vytéká. Tím se otáčí trend, kdy více bitcoinů opouští burzy. Jedná se o zajímavý sentiment, který může leccos napovědět o rozpoložení investorů a obchodníků.

V březnu, kdy došlo k prudkému propadu v důsledku koronaviru a opatření proti němu, z burz odteklo přibližně 92 000 bitcoinů. Později společnost Glassnode informovala, že se jednalo o největší odsun Bitcoinu z burz za jeden měsíc. Tehdy bylo množství BTC držené na burzách v downtrendu, což Glassnode chápal jako potenciálně býčí signál pro cenu BTC.

Hodleři

Jak tento ukazatel působí na cenu? Čím více BTC kryptoinvestoři a tradeři drží na burzách, tím více jsou ho potenciálně připraveni prodat. Odliv z burz naopak může znamenat, že si hodleři skladují své bitcoiny do vlasních peněženek na dlohodobý HODL. Fakt, že se nyní trend otáčí, by pak mohl být interpretován jako medvědí signál. Je zde však ještě jedno vysvětlení.

Altcoiny

Teorie, se kterou počítají analytici z webu Decrypt, kalkuluje s tím, že příliv Bitcoinu na burzy má jinou příčinu. Podle nich je za tímto ukazatelem ukrytá touha nakupovat altcoiny. A to včetně prudce rostoucího Chainlinku, který společně s proražením 10 000 USD / BTC začal padat. Ale také Dogecoinu, který pomohli začátkem měsíce vypumpovat uživatelé TikToku a Elon Musk. Dominance BTC se velmi pomalu blíží k 60 % a začíná se již nějakou dobu hovořit o altcoinové sezóně.

„Jak se diskuse o „alt sezóně“ zintenzivňuje, je možné, že BTC, který byl odebrán z burz, se nyní přesouvá zpět na ně [aby byl přeměněn na altcoiny ],“ řekl Simon Peters, tržní analytik globální investiční platformy eToro.

Pedro Febrero, analytik společnosti Quantum Economics, s tímto vysvětlením souhlasí. Uvedl, že má smysl, že se BTC nyní přesouvá na burzy. A to proto, „že většina investorů a obchodníků používá burzy ke směně z BTC na Alts,“ dodal.

Závěr

Poprvé po 6 měsících se otáčí trend odsunu Bitcoinu z burz. Ačkoli se obecně dá vyložit jako bearish indikátor – zákazníci mají v plánu prodat – ve skutečnosti je pravděpodobné, že narůstá chuť směňit BTC za altcoiny. Důvodem by mohl být i současný hype okolo DeFi projektů a s tím spojený tzv. yield farming. Trh DeFi v posledních dvou týdnech vzrostl o ohromující 1 miliardu dolarů, což je nárůst o 33 %.

Zajímavost :  Jak jste připraveni na příchod krize číslo 4?

Zdroj Zde