[Odpolední zprávy] • Binance údajně požádala uživatele, aby vrátili Dogecoin obdržený po poslední aktualizaci • a další články

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se Bitcoinu dařilo, 8. listopadu se jeho hodnota vyšplhala z 60 000 na 66 000 USD. Šel ještě dál a překonala říjnové maximum 67 000 USD. Poté zaznamenal další historická maxima, přičemž poslední z nich dosáhlo 10. listopadu hodnoty 69 000 USD. Zde se však situace změnila a během několika hodin se aktivum propadlo o několik tisíc dolarů na denní dno 63 000 USD.

Poté, co způsobil velkou bolest, se BTC odrazil a uklidnil kolem 65 000 USD. Kolem této úrovně se chvíli pohyboval, než před několika minutami klesl na 64 000 USD.

Většina altcoinů v poslední době napodobuje výkonnost BTC. Ethereum před dvěma dny také zaznamenalo nové historické maximum na úrovni téměř 4900 USD, ale vzápětí se propadlo o několik set dolarů a zde se odrazilo. Od této chvíle je ETH opět v červených číslech s drobným denním poklesem o 1,3 %. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin si konsoliduje na lokálním supportu

Kryptoměny

SHIB velryby nakoupily během poklesu po 20 miliardách tokenů

Nedávný pullback memetokenu Shiba Inu možná vyvolal v některých obchodních komunitách obavy, ale velcí hráči na trhu kryptoměn, známí také jako velryby, se podle watcher.guru nezdají být nedávnou cenovou akcí znepokojeni.

Průměrná částka nákupu adres velrybí úrovně se drží na 1 milionu dolarů. Průměrný počet nakoupených tokenů byl 20 miliard. Velryby po každém propadu počínaje 28. říjnem neustále přidávaly další tokeny.

Druhou největší mincí, která získala významnou kupní sílu, bylo Ethereum, přičemž průměrná částka nákupu zůstala na 176 000 USD, respektive 39 ETH. [2a]

Ministr energetiky: legální těžaři kryptoměn v Kazachstánu nebudou čelit energetickým omezením

Zatímco Kazachstán, oblíbená destinace čínských těžařů kryptoměn, kteří hledají břehy přívětivější k regulaci, se nadále potýká s nedostatkem elektřiny, ministr energetiky země uvedl, že úřad nebude omezovat spotřebu energie pro legální těžaře kryptoměn, jak vyplývá z vládního prohlášení.

Magzum Mirzagalijev, kazašský ministr energetiky, na setkání s hráči v oboru uvedl, že těžaři kryptoměn splňující zákonné požadavky nebudou podléhat omezením ani nebudou odpojeni od energetické sítě, pokud nebudou provádět činnosti, které by narušily energetickou bezpečnost země.

Národní asociace blockchainového průmyslu a datových center, místní průmyslové sdružení v Kazachstánu, ve svém prohlášení rovněž uvedla, že je potěšena tím, že úřady uzavírají nelegální těžaře, a že vidí pro tento sektor v zemi světlou budoucnost. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance údajně požádala uživatele, aby vrátili Dogecoin obdržený po poslední aktualizaci

Nejnovější aktualizace sítě Dogecoin vedla k problémům na přední světové kryptoburze Binance. Populární memecoin prošel začátkem tohoto týdne aktualizací 1.14.5, která měla vyřešit některé bezpečnostní problémy, snížit transakční poplatky a zlepšit celkový výkon.

Aktualizace však způsobila potíže společnosti Binance, která informovala, že objevila „drobný problém s výběry v síti DOGE“. V důsledku toho burza dočasně pozastavila výběry tokenu a také kontaktovala vývojářský tým Dogecoinu, aby ji vyřešil.

Situace se pro některé uživatele zřejmě opět zhoršila, protože mnozí z nich si na Twitteru stěžovali, že je Binance kontaktovala a požádala o tokeny. Tým vývojářů Dogecoinu na Twitteru potvrdil, že některé transakce se na Binance skutečně zasekly před více než rokem a že obě strany jsou v kontaktu. [3a]

Discord couvá v otázce integrace Etherea po zpětné reakci komunity

Platforma sociálních médií Discord po reakci komunity otočila své plány na integraci Etherea.

Generální ředitel společnosti Discord Jason Citron na začátku tohoto týdne naznačil, že by mohlo dojít k integraci platformy sociálních médií a Etherea.

Dne 8. listopadu zveřejnil na Twitteru náhled, který ukazoval integraci webových peněženek 3 Metamask a WalletConnect na platformě Discord. Některé komunity Discordu však byly pobouřeny obavami o životní prostředí, které se týkaly spotřeby energie Etherea a NFT.

Dne 11. listopadu Citron potvrdil, že se tento koncept neplánuje dále rozvíjet. [3b]

Coinbase Pro plánuje spustit stablecoin vázaný na japonský jen

Coinbase Pro oznamuje, že plánuje spustit stablecoin vázaný na japonský jen, údajně první svého druhu. GYEN (GYEN) se označuje za „první regulovaný digitální japonský jen“. Projekt uvádí, že je stoprocentně krytý fiat měnou.

Coinbase nejprve začátkem tohoto týdne vydala tiskovou zprávu, v níž oznámila plány Coinbase Pro na spuštění GYEN order book s americkým dolarem, eurem a Tetherem (USDT). Později však Coinbase Pro na Twitteru uvedla, že spuštění obchodování bylo odloženo.

Přestože se GYEN označuje za stablecoin vázaný na jen, ve středu krátce vzrostl na historické maximum 0,01477139 USD, čímž značně překonal hodnotu jenu vůči americkému dolaru. Od té doby se cena digitálního aktiva snížila a v době psaní tohoto článku se obchodovala na úrovni 0,008761 USD a téměř shodovala s hodnotou jenu v dolarovém vyjádření. [3c]

CBDC, Regulace

Double Eleven: 240 000 objednávek e-CNY na špičkové platformě elektronického obchodování JD.com

Více než 100 000 spotřebitelů použilo digitální měnu čínské centrální banky (CBDC) k uskutečnění přibližně 240 000 nákupů na přední čínské e-commerce platformě JD.com v rámci každoročního nákupního festivalu Double 11 [11.11], uvádí se ve zprávě platformy. Přesto je to pravděpodobně jen zlomek celkových digitálních prodejů 11. listopadu.

Double11 označuje čínský online prodejní den, který každoročně připadá na 11. listopadu a je něčím jako čínskou verzí Černého pátku. Čínský digitální jüan byl poprvé použit v rámci nákupního festivalu Double11 na portálu JD.com, který před a během nákupního festivalu vydal červené obálky e-CNY uživatelům ve 12 pilotních městech s e-měnou, aby otestoval a podpořil míru přijetí e-měny. JD.com je první čínskou e-commerce platformou, která oznámila, že přijímá e-CNY.

Objem transakcí e-CNY během festivalu však může tvořit jen malou část jejího celkového objemu transakcí. Celkový obrat společnosti JD během festivalu dosáhl 349,1 miliardy jüanů (přibližně 54,66 miliardy USD). [4a]

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO