[Odpolední zprávy] • Město v Tennessee plánuje pro platby daní přijímat Bitcoin • a další články

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od chvíle, kdy se BTC v pondělí nepodařilo překonat hranici 35 000 USD, se cena kryptoměny potýká s problémy. V následujících dnech se propadla o více jak 2 000 USD. Situace se zhoršila po posledním pokusu o zotavení, když byla odmítnuta na úrovni 34 000 USD. Tentokrát ji medvědi srazili pod 32 000 USD, což se stalo dvoutýdenním minimem.

Za posledních 24 hodin však BTC zaznamenal další nepříznivý rekord – tentokrát jde o 19denní minimum těsně nad 31 000 USD. Tím se cena aktiva ocitla v kritické oblasti, neboť se zdá, že chybí maloobchodní síla.

Jak to obvykle bývá, když BTC padá, tak se to stalo i altcoinům. Ethereum nedávno znovu získalo 2 000 USD, ale v posledních dvou dnech se pod tuto úroveň opět vrátilo. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – altcoiny klesají ke klíčovým supportům, příležitost?

Kryptoměny

Město v Tennessee plánuje přijímat Bitcoin pro platby daní

Jackson, osmé největší město ve státě Tennessee, plánuje umožnit svým občanům platit daně z nemovitosti v bitcoinech, oznámil v pátek starosta Scott Conger. Městská blockchainová pracovní skupina chce také, aby zaměstnanci města zprůměrovali náklady na největší kryptoměnu v dolarech.

V nedávném rozhovoru se Sarou Eisenovou z CNBC předpověděla ministryně financí Janet Yellenová několik měsíců „rychlé inflace“.

Conger svůj plán na začlenění kryptoměn do Jacksonovy ekonomiky poprvé oznámil již v dubnu. Během téhož měsíce také vytvořil pracovní skupinu pro blockchain. [2a]

Banky, burzy, firmy

Coinbase přidává podporu pro nový kryptografický projekt a pokračuje ve výpisech

Coinbase pokračuje v rychlé podpoře nových kryptoprojektů a na Coinbase Pro přidává Clover Finance (CLV).

Zajímavost :  Minúta po minúte: Na Slovensku potvrdili 72 nových prípadov delta variantu koronavírusu

Clover Finance je blockchainový operační systém určený k přemostění aktiv na různých blockchainech, což usnadňuje transakce. Token CLV platí za transakce a umožňuje hlasování o upgradu.

Coinbase v roce 2021 zařazuje mince na seznam rychlým tempem a nedávno přidala na Coinbase Pro mince Mask Network (MASK), Rally (RLY), BarnBridge (BOND), Livepeer (LPT) a Quant (QNT).

Generální ředitel Brian Armstrong na začátku tohoto měsíce uvedl, že tato přední americká kryptoburza pracuje na tom, aby na ní bylo možné uvést co nejvíce altcoinů. Dodal, že jeho společnost se v současné době zabývá více než 100 altcoiny. [3a]

Binance je v Itálii neoprávněně, varuje regulátor

Itálie se stala nejnovější jurisdikcí, která se upnula na Binance v rámci regulačního tlaku po celém světě, který se soustředí na největší krypto burzu podle objemu obchodů.

Společnosti skupiny Binance „nejsou oprávněny poskytovat investiční služby a činnosti“ v Itálii, a to ani prostřednictvím internetových stránek burzy, „jejíž sekce nazvané ‚deriváty‘ a ‚Stock Token‘, týkající se nástrojů souvisejících s kryptoaktivy, byly dříve psány také v italštině,“ uvedl v prohlášení tamní regulátor cenných papírů Commissione Nazionale per le Società e la Borsa.

Ačkoli neuvedl, proč varování vydal, doporučil regulátor zákazníkům, aby při obchodování s kryptoaktivy zachovávali „maximální opatrnost“, neboť by mohlo vést k „úplné ztrátě investovaných částek“. [3b]

CBDC, Regulace

Čína zveřejnila první whitepaper e-CNY, který potvrzuje programovatelnost chytrých smluv

Čínská lidová banka (PBoC) poprvé zveřejnila whitepaper pro digitální měnu centrální banky země, což je další krok k jejímu oficiálnímu zavedení.

Zajímavost :  29.07.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin stále konsoliduje pod rezistenční konfluencí

PBoC v pátek vydala whitepaper pro svůj projekt digitálního jüanu, nazývaného také e-CNY, který zejména potvrzuje, že digitální fiat měna je navržena tak, aby ji bylo možné programovat pomocí funkcí chytrých smluv. Nestanovila však žádný konkrétní plán ani časový plán oficiálního spuštění.

Whitepaper na vysoké úrovni vysvětluje pozadí, funkce a průběh iniciativy e-CNY, která byla zahájena v roce 2014. Podle dokumentu byl součástí širšího kontextu, který Čínu dotlačil k výzkumu a vývoji e-CNY, vznik kryptoměn a rizika a výzvy, které přinášely stávajícímu finančnímu systému. [4a]

Soud vyhověl žádosti společnosti Ripple, aby donutil bývalého ředitele SEC svědčit v případu XRP

Soudce, který dohlíží na zjišťování informací v soudním řízení Komise pro cenné papíry USA proti Ripple Labs, vyhověl žádosti společnosti Ripple, aby předvolal Williama Hinmana, bývalého šéfa oddělení SEC pro korporátní finance, k podání svědectví o Ethereu a XRP.

Americká soudkyně Sarah Netburnová ve čtvrtek rozhodla o povolení Hinmanovy výpovědi s týdenním odkladem oproti dříve plánovanému datu 19. července, aby se SEC a Ripple mohly dohodnout na rozsahu výpovědi.

Komise SEC, která podala žalobu na společnost Ripple v prosinci 2020, tvrdí, že prodej XRP sanfranciskou platební společností byl neregistrovanou nabídkou cenných papírů v hodnotě více než 1,38 miliardy USD. SEC se dříve snažila Hinmanovi zabránit ve výpovědi, ale nyní prohrála svůj argument, že Hinmanovy znalosti a předchozí veřejná prohlášení jsou pro spor irelevantní. SEC se rovněž nepodařilo přesvědčit soudce, že povolení společnosti Ripple předvolat Hinmana k podání svědectví u soudu by v budoucnu odradilo kvalifikované kandidáty od veřejné služby. [4b]

Zajímavost :  23.07.21 [Přehled trhu +BTC] Kurz Bitcoinu tento týden poklesl o více než 6,7 %!

Japonsko údajně podnikne kroky ke globální kontrole kryptoměn

Japonské regulační orgány vyjádřily nové obavy z masivního růstu trhu s kryptoměnami, zejména varují před stablecoiny, uvedla v pátek agentura Reuters.

Tokio je ochotno spolupracovat s globálními finančními regulátory na vytvoření přísnějších pravidel pro soukromé digitální měny, uvedli údajně tři japonští představitelé a dodali, že regulátoři skupiny G7 a G20 vyzvali k větší regulaci stablecoinů vázaných na fiat.

Podle zprávy japonské ministerstvo financí údajně zvažuje navýšení počtu zaměstnanců, aby mohlo pokračovat v úsilí o kontrolu tohoto odvětví po celém světě. Agentura pro finanční služby (FSA) v zemi již údajně zřídila nový útvar, který má dohlížet na regulaci digitálních měn. [4c]

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO