Osem áut, ktorých výroba sa v tichosti končí

Predajcovia sa skladových zásob zbavujú so zľavami.

BRATISLAVA. Zmeny vo firemnej stratégii, emisné limity, ale aj presluhujúci životný cyklus či marketingový neúspech.

To sú všetko dôvody, prečo sa každý rok v automobilovom svete lúčime s aspoň desiatkou modelov.

Vybrali sme autá, ktoré zmizli alebo do budúceho roka zmiznú zo showroomov a postupne aj z dopredajových skladových zásob. Ak ste nad kúpou nejakého z nich uvažovali, je najvyšší čas.

Kia Stinger

Najnovšia správa o predčasnom konci sa týka vlajkovej lode automobilky Kia. Veľké šesťvalcové GT Stinger sa totiž poberie na dôchodok skôr, než sa pôvodne počítalo.

Zajímavost :  Všetko je inak. Očkovaní o výhody na hraniciach neprídu

Dávnejšie zákulisné reči o konci oddialila modernizácia zo začiatku roka, ktorá nechala v ponuke najsilnejší motor – 3,3-litrový benzínový šesťvalec s výkonom 269 kW (366 koní) v kombinácii s pohonom všetkých kolies.

Súvisiaci článok Kia Stinger: naše najobľúbenejšie auto roka je hatchback z Kórey (test) Čítajte 

Minulý rok sa v Európe predalo len 1387 kusov, od roku 2017 sotva 10-tisíc a na Slovensku bolo vlani registrovaných len 7 nových Stingerov. V predaji by mal ostať do polovice roka 2022 a nepriamou náhradou bude elektrická Kia EV6 GT s výkonom až 430 kW (585 koní).

Na šesťvalcový Stinger, ktorý sme testovali krátko po jeho príchode na trh, radi spomíname. Môže byť zaujímavou alternatívou pre tých, čo sa chcú odlíšiť a nepotrpia si na nemecké prémiové značky.

Zajímavost :  Indické Zomato vstupuje na burzu, chce vybrat téměř 30 miliard korun. Jeho úspěch může pomoci i dalším tamním startupům

Pohľad do cenníka však vysvetľuje jeho ojedinelý zjav na našich cestách, Kia si zaň pýta 57 500 eur.

Fiat 500L

V srbskom meste Kragujevac už mesiace panuje neistota. Jeden z najväčších zamestnávateľov v krajine – fabrika Fiatu totiž čaká na novú investíciu.

História továrne s tradíciou výroby Fiatov (licenčnej Zastavy) siaha do roku 1955. Napriek zbombardovaniu v 90. rokoch sa výrobu podarilo obnoviť a v roku 2012 bola továreň kompletne prestavaná. Odvtedy je rodiskom rodinného Fiatu 500L, ako aj jeho 7-miestnej verzie Kombi.

Zajímavost :  Ve věku 81 let zemřel hudebník Milan Lasica

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO