Pale Fire Capital navýšila svůj podíl ve Valuo

Společnost Valuo Technologies byla založena v srpnu 2017. Primárně se soustředí na vývoj nástroje na získání potřebných dat k přesnějšímu odhadu ceny nemovitosti pro profesionály – investory, makléře, odhadce, soudní znalce nebo finanční poradce. Odhad probíhá na základě analýzy celé řady informací – od dat z katastru nemovitostí, po porovnání 8-10 srovnatelných realit v okolí, dat z celého trhu, podkladů zpracovaných analytiky a mnohých dalších. Aplikace navíc pro srovnání zobrazí všechny dostupné fotografie i inzeráty k již prodaným realitám v okolí. Uživatel si tak vytvoří jasný obraz o prodaných nemovitostech v okolí svého zájmu, vč. toho jak vypadaly a co se o nich psalo.

„Realitní trh zažil opravdu bouřlivý rok 2021. Aktuální situaci využijeme k rozvoji dalších funkcí a služeb, které představíme ve výhledu zhruba 6 měsíců. Investice poslouží také k rozšíření týmu Valua, abychom mohli realizovat naše další plány. Zvažujeme i expanzi do zahraničí – rádi bychom naše služby do budoucna poskytovali například v Rakousku,“ uvedl CEO a zakladatel Valuo Technologies Radek Šitera.

img-responsive

Radek Šitera, zakladatel Valuo | foto: Group Communication Director

„Valuo.cz je velmi užitečný nástroj pro realitní profesionály, který s další funkcionalitou vytvoří ještě více přidané hodnoty pro klienty,“ uvedl Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

Hlavní nástroj portfolia Valuo Profi využívají nyní tisíce uživatelů, největší část z nich – 47 % – tvoří realitní makléři, 28 % finanční poradci. Výpočet Valua přes API na svých webech a aplikacích nyní využívá 19 firem. Výpočty jsou nejpřesnější v oblastech, kde je hodně dat o podobných realitách. Čím je nemovitost atypičtější nebo v lokalitách s menším počtem prodejů, tím je zapotřebí větších zásah uživatele při úpravě koeficientů a vyřazování nerelevantních srovnávaných nemovitostí. Valuo však není databáze těchto nabídek s historií pro porovnání. Každý nalezený inzerát analytici prošli, aby stav realit ověřili, opravili nesprávně uvedené parametry a vyřadili ty, z jejichž fotografií nebylo možné určit stav nemovitosti – neboť např. stav “velmi dobrý” znamená pro každého opravdu něco jiného. Snaha o párování ukončených nabídek s prodeji, které eviduje katastr, pomůže uživatelům lépe určit cenu a také umožňuje zhlédnout fotografie stavu nemovitosti. 

Mezi hlavní klienty Valua patří Kooperativa, Partners, Re/max, Broker trust, Broker Consulting, Hypoteční banka, Česká spořitelna, Moneta Money bank a mnohé další. Firma také nově zahájila spolupráci s Aukro.cz, které nedávno spustilo on-line aukce nemovitostí.

Celý článek zde |