Pápež prijal Bezáka osobne, na stretnutie do dómu sa nedostal

František vyzval kňazov, aby viedli svojich veriacich k slobode.

BRATISLAVA. Bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák vraví, že sa nestihol včas presunúť z prezidentskej záhrady do Dómu sv. Martina v Bratislave.

Na stretnutí s pápežom Františkom chýbal, Konferencia biskupov Slovenska tvrdí, že ho pozvala. Do záhrady prezidentského paláca ho zas pozvala prezidentka Zuzana Čaputová.

Róbert Bezák sa nakoniec s Františkom stretol súkromne v priestoroch bratislavskej nunciatúry.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Zajímavost :  E-kůže odhalí covid-19 i cukrovku. Japonští vědci přišli s novou generací chytrých náplastí, které neustále monitorují zdravotní stav

Teoretickú šancu na stretnutie s pápežom bude mať ešte prinajmenšom na záverečnej omši v Šaštíne, ktorú bude František slúžiť v stredu.

František je na Slovensku druhý deň. V prezidentskom paláci stretol s Čaputovou a osobnosťami spoločenského života, v dóme s biskupmi, kňazmi a rehoľníkmi.

Popoludní na Rybnom námestí hovoril so židovskou komunitou a podvečer na apoštolskej nunciatúre prijal šéfa parlamentu Borisa Kollára zo Sme rodina a premiéra Eduarda Hegera z OĽaNO.

Zajímavost :  Sir Clive Sinclair odešel do binární galerie slávy. Vynalezl legendární ZX Spectrum

Bezák: Dóm už bol zavretý

„Problém bol v tom, že o 10.30 zamkli kostol a ja som bol aj v prezidentskej záhrade, tak už som sa nedostal dnu,“ vysvetľuje Bezák. Práve o pol jedenástej sa tam začínalo stretnutie pápeža s biskupmi, kňazmi a rehoľníkmi.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO