Pellegrini o premiérovi v ta3: On si všetko pamätá. Keď ho brali do nemocnice, celý čas bol pri vedomí

Pellegrini už mal možnosť stretnúť sa s premiérom Ficom. „Musím povedať, že to bolo ľudsky veľmi emotívne,“ dodal s tým, že mal to šťastie, aby s ním na pár minút mohol hovoriť a vyjadriť podporu. „Naozaj mu držím palce, pretože teraz prichádza tá hlavná časť,“ pripomenul zvolený prezident. „Jeho stav je naďelej veľmi vážny,“ dodal.

Premiér bol pri vedomí

Pellegrini uviedol, že si z incidentu premiér pamätá všetko a od začiatku bol pri vedomí. „Až potom, keď išiel na operačnú sálu, tak bol uspaný,“ ozrejmil.

Prezident všetkých

Strelec sa k svojmu činu mal odhodlať po prezidentských voľbách. Táto informácia v novozvolenom prezidentovi vyvolala zmes pocitov. Pellegrini dodal, že po voľbách vnímal obrovské napätie medzi mladou a staršou generáciou. „Bol som z toho fakt prekvapený. Som v politike už 20 rokov, ale takú nenávisť som nevidel už dávno,“ priznal.

Zajímavost :  Desivá správa o duši národa (píše Ivan Mikloš)

Pripomenul, že sa bude snažiť byť prezidentom všetkých, aj preto sa teraz snaží o zmierenie a nezapája sa do politického boja. Je zhrozený, že „na konci nenávisti z politických dôvodov, ako sa ukazuje, je snaha zavraždiť predsedu vlády.“

Výjazdové rokovania

Atentátnik bol aj na výjazdovom rokovaní vlády v Dolnej Krupej, ktoré sa konalo pred troma týždňami. Pellegrini si nemyslí, že by mala vláda takéto rokovania obmedziť.

„Bol by to veľmi zlý signál,“ dodal s tým, že vláda môže priamo na mieste spoznať realitu, a to, “či koná alebo nekoná správne”. Pellegrini preto bude vláde odporúčať, aby v primeraných bezpečnostných podmienkach pokračovala v návšteve regiónov. 

Slová Roberta Fica

Po atentáte na premiéra sa v médiách či na sociálnych sieťach poukazovalo na video, v ktorom Fico predpovedal násilie voči vládnym činiteľom, doslova hovoril o vražde popredného vládneho politika.

Na margo týchto slov Erik Kaliňák dodal, že nechce byť polarizujúci, no zároveň pripomenul že na úrade vlády aj na centrále venujú pozornosť mediálnym výstup a že sa od víťazstva v parlamentných voľbách navodzoval „pocit, že sme si tie voľby nejakým spôsobom ukradli“.

Dodal však, že Smer robí konfrontačnú politiku a rešpektuje, ak je robená aj proti nim. Za hranou ale bolo preňho osobne, keď nový predseda SaS kričal na demonštráciách „Fico do basy“. Vyrušila ho aj bilbordová kampaň namierená voči Smeru, za ktorou podľa slov Kaliňáka stál týždenník Týždeň. 

Zajímavost :  Potvrzeno: ani ČEZ, ani KB či PHILIP MORRIS. Letošním dividendovým králem na pražské burze solární E4U

Celú časť relácie si môžete pozrieť nižšie.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO