Penny rozšiřuje prodej na dálku. Nákup rozveze už i po Praze

Online objednávku a rovážku přes aplikaci dopravní společnostii Wolt testuje diskontní řetězec Penny už od loňského roku. Doteď mohli službu vyzkoušet zákazníci v Brně a Hradci Králové. Nově nyní přibyla Praha.

„Objednávání v aplikaci je intuitivní, rychlé a za stejné ceny jako na našich prodejnách. Přinášíme tak nový benefit například pro starší či nemocné lidi nebo ty, kteří nemají čas jít do prodejny osobně. Zároveň oslovujeme zcela nové skupiny zákazníků,“ vysvětluje mluvčí Penny Tomáš Kubík.

Služba tak podle řetězce momentálně pokrývá 1,7 milionu lidí. Partnerští kurýři Woltu vozí zákazníkům nákup z celkem z pěti prodejen Penny v Praze, které doplní stávající možnosti objednávek v Brně (3 prodejny) a Hradci Králové (2 prodejny). 

Uživatelé aplikace Woltu mohou nakoupit stejný sortiment Penny, jaký je dostupný v kamenných prodejnách, a to včetně produktů v akci, s výjimkou nepotravinového zboží. Celkově se nyní jedná o více než 2200 položek.

Zajímavost :  Potvrzeno: ani ČEZ, ani KB či PHILIP MORRIS. Letošním dividendovým králem na pražské burze solární E4U

Na Woltu lze objednávat hodinu po otevření prodejen, hodinu před zavírací dobou pak možnost nákupu přes aplikaci končí. Objednávání funguje na stejném principu, jako se u Woltu objednává dovoz jídla z restaurací nebo jiných obchodů.

Nakupovat online v Penny mohou také Západočeši, konkrétně obyvatelé Plzně. Ti ale musejí využít stránky řetězce (PennyDomů.cz).

Snaha o proniknutí obchodních řetězců do online světa je současným trendem. E-shopy provozuje už většina konkurence Penny. 

Naposledy Billa letos v dubnu pro svůj e-shop představila novou mobilní aplikaci. Rozšířila i místa rozvozu.

Jako úplně první z velkých řetězců v Česku ale nabídlo rozvoz potravin objednaných přes internet Tesco, služba funguje už od roku 2012. Později se přidal Lidl, ten však na svém e-shopu potraviny neprodává. Podobně jako Kaufland, který sice provozuje online tržiště, potraviny ale nabízí prostřednictvím online supermarketu Košík.cz.

Zajímavost :  Živnostníci si v AAA AUTO koupili už o 15 % více aut než před rokem, stoupá i zájem firem

Online prodej potravin už otestoval také Albert, Globus nebo Coop.

Pavla Adamcová

Autor článku Pavla Adamcová

Na Peníze.cz píše hlavně o spotřebitelských tématech. Začínala v roce 2006 v Hospodářských novinách, o rok později se připojila k ekonomické redakci Aktuálně.cz, kde s přestávkami působila deset let a poslední rok ji také… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Nikdy nebudeme jednotní v názoroch, ale buďme ľudskejší. Odborníčky volajú po politickom mieri

Doporučujeme ke čtení také :