Po októbrovej lúpeži sa dá do klenotníctva dostať len po dohode

23. nov 2022 o 20:04  I Platený obsah

Lúpežníci spôsobili škodu v hodnote asi 150-tisíc eur.

BRATISLAVA. Dvere sú zamknuté. Predavačka zvnútra ukazuje prstom na oznam na dverách. „Na vstup je potrebné dohodnúť si stretnutie,“ píše sa na ňom. Opatrenie bratislavské klenotníctvo prijalo po tom, ako ho 12. októbra vylúpili.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Ani šesť týždňov po tom, ako si lupiči z klenotníctva v hoteli Carlton odniesli 14 luxusných hodiniek v celkovej hodnote približne 150-tisíc eur, polícia páchateľov nenašla. „Bratislavská kriminálka s vyšetrovaním aj naďalej pokračuje,“ uviedol jej hovorca Michal Szeiff.

Do predajne Hublot krátko po 18. hodine vstúpila žena. Tá mala odlákať pozornosť predajcov, zatiaľ čo dvaja muži vtrhli dnu v motorkárskych prilbách. Následne rozbili výklad s hodinkami.

Nepomohol ani zásah strážnika, ktorému muži kladivom poranili oko. Páchatelia následne utiekli cez garáž, pravdepodobne do Rakúska, informovala TV Markíza.

Len hodinu po lúpeži ani nie kilometer od hotela Carlton terorista zastrelil Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča v bare Tepláreň. Podľa skúseností bývalého kriminalistu Mateja Snopka môžu lupiči vyvolať chaos v jednej časti mesta, aby od lúpeže odpútali pozornosť.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO