Po střelbě na Fica vzrostla návštěvnost zpravodajských webů až trojnásobně

Praha – V souvislosti se středečním atentátem na slovenského premiéra Roberta Fica zaznamenaly tuzemské zpravodajské servery růst návštěvnosti od desítek procent až na trojnásobek. Sledovanost zpravodajského televizního kanálu ČT24 se zvýšila o víc než čtvrtinu. Vyplývá to z informací České televize a Seznamu.cz.

Návštěvnost webu ČT24 podle Martina Klimeše z tiskového oddělení ČT dosáhla ve středu přibližně na trojnásobek běžné denní návštěvnosti. “Průměrný podíl na sledovanosti ČT24 za středu dosáhl na 5,2 procenta. Celkový zásah vysíláním ČT24 byl 1,36 milionu lidí starších 15 let, což je zhruba o 300.000 diváků více než v jiné všední dny v dubnu a květnu tohoto roku,” dodal Klimeš.

Návštěvnost zpravodajských webů Novinky.cz a Seznam Zprávy, měřená počtem uživatelů, stoupla o čtvrtinu. Na Novinkách vzrostl počet zhlédnutých stránek o 70 procent a videí o 45 procent.

Zajímavost :  Podpísal ŠtB, poznal Piťa a roztelefonoval Slovensko. Kto je Ladislav Rehák?

“Co se týká návštěvnosti během podobných událostí nebo krátce po ní, obecně platí, že na naší domovské stránce vezme většinu pozornosti zpravodajství, což se následně odráží i v doporučování, a tím pádem i ve feedu,” uvedla mluvčí Seznamu Aneta Kapucianová.

Návštěvnost zpravodajského webu Českého rozhlasu iRozhlas.cz byla ve středu zhruba o pětinu vyšší než obvykle. “Zájem o naše zpravodajství vyletěl samozřejmě hned po prvních informacích o atentátu na slovenského premiéra, ale ještě víc čtenářů zamířilo k nám na web ve večerních hodinách,” řekla ČTK vedoucí oddělení komunikace ČRo Blanka Bumbálková.

Ve vyhledávání na Seznamu se začaly dotazy týkající se slovenského premiéra nejvíce objevovat kolem 15:00, kdy byl v počtu hledání skokový nárůst. Zájem vydržel přibližně do 20:00, pak postupně upadal. “Pokud mluvíme o nárůstu, jde o jednotky hledání před atentátem a tisícovky po něm,” dodala Kapucianová. Nejčastěji vyhledávaným dotazem, který obsahoval jméno slovenského premiéra, byl dotaz “Robert Fico postřelen”.

Zajímavost :  Poště se opět nepřihlásil žádný zájemce o budovu v Jindřišské ulici v Praze

Fica útočník postřelil ve středu odpoledne po výjezdním jednání vlády ve městě Handlová, když předseda vlády vyšel mezi občany. Pravděpodobného pachatele, 71letého muže, policie zadržela. Podle posledních informací je zdravotní stav Fica stabilizovaný, ale vážný, politik ve čtvrtek podstoupil pětihodinovou operaci.

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Operácie strelných poranení patria medzi najnáročnejšie. Život zachraňuje osem špecialistov

Doporučujeme ke čtení také :