Podnikateľ čelí viac ako stovke obvinení, z nedodania diel klientom viní aj vyšetrovateľa

17. mar 2023 o 13:29  I 

Jeho sťažnosť voči jednému z obvinení prokuratúra zamietla.

SKALICA. Slavomír Buraj a jeho obhajkyňa Mária Belláková podali sťažnosť voči uzneseniu o vznesení jedného z obvinení. Išlo v ňom o sumu 3 500 eur.

Buraj sa celé roky zaoberal zasklievaním terás a balkónov. So zákazníkmi uzatváral zmluvy, bral zálohy, no dielo nevykonal a peniaze nevrátil.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Aktuálne čelí obvineniu zo zločinu podvodu v 132 prípadoch. Podvedeným zákazníkom dlhuje viac ako 300-tisíc eur.

Polícia podala obžalobu voči nemu 7. februára, súd o jeho väzbe rozhodol 27. februára.

„Len klasicky meškal, to nie je trestný čin, “ tvrdí Burajova partnerka Monika Čulenová, ktorá študovala na Akadémii Policajného zboru.

Pokus o sťažnosť voči uzneseniu

Anna Berčíková z Podbrezovej vysvetlila, že prišli o 3 500 eur. „V novinách sme našli reklamu. Volali sme viacerým firmám, dali nám cenovú ponuku. Buraj však povedal, že musí prísť osobne. Mal prísť poobede prišiel však večer. Už bola tma, bolo to v zime,“ povedala.

Súvisiaci článok Podnikateľ čelí desiatkam obvinení z podvodu. Polícia oklamanej žene tvrdí, že skutok sa nestal Čítajte 

Prišiel do Podbrezovej, zmeral čo potreboval a hneď pýtal zálohu. „Prišiel vyparádený na drahom aute s dobrým vystupovaním, je to herec. Snažil sa nás zaujať a namotal nás,“ skonštatovala Berčíková.

Čakali, že v marci začnú práce na vykonaní diela. „Čakali sme do konca marca, nakoniec dvihol s tým, že má toho veľa, že dielo spraví v máji. Potom mu volala aj sestra, tú odbil, že sa s ňou nebude baviť. Potom už nás len klamal a zavádzal. Odstúpenie od zmluvy sa nám poštou vrátilo neprebraté. Následne sme začali zisťovať recenzie,“ dodala. Trestné oznámenie podali samostatne.

„Obvinený Slavomír Buraj a ustanovená obhajkyňa Mária Belláková podali voči uzneseniu o vznesení obvinenia sťažnosti, o ktorých bolo rozhodnuté uznesením prokurátora Okresnej prokuratúry Brezno zamietnutím, nakoľko sťažnosť nie je dôvodná,“ zhrnul v rozhodnutí riaditeľ Okresného riaditeľstva policajného zboru v Brezne, Štefan Štefančík.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO