Pogačar obháji triumf na Tour de France, časovku však nevyhral

Tour de France 2021

20. etapa: (Libourne – Saint-Emilion, 30,8 km): 

SAINT-EMILION. Slovinský cyklista Tadej Pogačar sa stane víťazom 108. ročníka Tour de France. V predposlednej etape, ktorou bola individuálna časovka, obsadil ôsme miesto a bez problémov si udržal náskok na čele celkového poradia. 

V nedeľu ho čaká už len záverečná etapa do Paríža. Rodák z mesta Komenda obháji víťazstvo z minulého roka a okrem žltého dresu získa aj bodkovaný pre najlepšieho vrchára a tiež biely pre najlepšieho mladého jazdca.

Víťazom 20. etapy sa stal Belgičan Wout van Aert z tímu Jumbo-Visma. V boji proti chronometru predviedol vynikajúci výkon. Trať prešiel priemernou rýchlosťou 51,49 km/h a ako jediný sa dostal pod hranicu 36 minút. 

Zajímavost :  #zesvěta: Europol brání české včely

Belgičan dosiahol svoje druhé víťazstvo na tohtoročnej Tour. Prvýkrát sa tešil v horskej etape s dvoma stúpaniami na legendárny Mont Ventoux. 

“Som veľmi šťastný. Vyhrať časovku na Tour de France bolo jedným z najväčších cieľov mojej kariéry. Trať mi sedela viac ako počas prvej časovky v piatej etape,” povedal v cieli Van Aert.

O 21 sekúnd horší čas než Belgičan dosiahol dánsky cyklista Kasper Asgreen. Na stupňoch víťazov doplnil spomenutú dvojicu ďalší Dán Jonas Vingegaard, vďaka čomu si upevnil druhú priečku v celkovej klasifikácii. 

Priebežné poradia na Tour de France 2021

ŽLTÝ  ZELENÝ BODKOVANÝ BIELY TÍMOVÁ KLASIFIKÁCIA

Vingegaard je zároveň jediným pretekárom, ktorý počas tohtoročnej Tour skončil v oboch časovkách v elitnej trojke. Mimo nej v sobotu prekvapujúco skončil Švajčiar Stefan Küng, hoci bol považovaný za jedného z najväčších favoritov. 

Zajímavost :  Sněmovna schválila nový stavební zákon. S podporou KSČM přehlasovala senátní veto....

Pogačar nechcel na konci Tour riskovať a aj s ôsmou priečkou bol spokojný. 

“Tešil som sa z podpory fanúšikov na každom kilometri, aj keď som trpel, pretože bolo veľmi teplo. Momentálne nedokážem opísať svoje pocity. Išiel som naplno, ale bolo to iné ako v 5. etape, keď som mal v nohách viac adrenalínu.

Urobil som dnes maximum, bol som dobre pripravený, ale v nohách som necítil skutočnú silu. Napriek tomu to bol dobrý výkon a som spokojný s dosiahnutým výsledkom,” citoval slová Pogačara internetový portál slovenskenovice.si.

Zajímavost :  Ethereum zažije 80% nárůst – tvrdí přední analytik

Priebežné poradie po 20. etape: žltý dres

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO