Polovina Čechů drží doma hotovost. Řekli kde

Téměř polovina Čechů (48 %) má doma finanční rezervu v hotovosti ve výši aspoň dva tisíce korun. Nejčastěji je to částka kolem pěti tisíc korun, která je uložená v šuplíku. Vyplývá to z internetového průzkumu NMS Research pro Raiffeisenbank.

Víc než tři pětiny (62 %) z lidí, kteří mají doma rezervu v hotovosti, drží méně než 10 tisíc korun. Dalších 19 % schovává částku od 10 až 20 tisíc, 12 % má doma od 20 do 50 tisíc a osm procent víc než 50 tisíc korun.

V šuplíku má hotovost uloženou 19 % lidí z těch, kteří mají doma rezervu. Trezor využívá 17 % lidí, skříň s oblečením 6 % a knihovnu 5 %. Další lidé odpověděli, že peníze schovávají za obrazem, pod kobercem, v posteli nebo v hodinách. Třetina dotazovaných odmítla odpovědět.

Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Raiffeisenbank

„Chápeme, že mít doma několik tisíc pro strýčka Příhodu se může hodit, ale v současné době, kdy jsou peníze na běžných i spořicích účtech dostupné okamžitě a inflace dosahuje vysokých hodnot, se tyto peníze znehodnocují,“ komentuje výsledky průzkumu Petra Kopecká, mluvčí Raiffeisenbank.

Klikněte pro zvětšení. Zdroj: Raiffeisenbank


Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České… Další články autora.

Vytisknout

Celý článek zde |