Poradce kolumbijského prezidenta Peteru Schiffovi: Přestaňte mluvit a shortujte Bitcoin!

Peter_Schiff
zdroj: pixabay.com

Peteru Schiffovi už říká, aby mlčel o Bitcoinu, dokonce i poradce kolumbijského prezidenta. Ekonom a investor do drahých kovů je jedním z nejzatvrzelejších kritiků digitálního zlata.

Peteru Schiffovi je stále do řeči

Bitcoin během jeho 12leté historie očernilo velké množství lidí. Někteří ho označili za podvod, jako třeba nedávno Donald Trump, někteří ho nesnáší dosud, ale jen málokdo je tak vytrvalým a paličatým kritikem jako Peter Schiff. Schiff se řadu let opakovaně nechal slyšet, když přišel s předpovědí o konci Bitcoinu. Po každé své neúspěšné predikci katastrofy se vytrvale vracel zpět s další a další kritikou nebo temnou věštbou.

Například na jaře 2020 uvedl:

„V příštích několika letech se role zlata a Bitcoinu obrátí. Ne však proto, že zlato bude stoupat více než bitcoiny, ale proto, že se bitcoiny zřítí zpět na zem.“

Bitcoin nikdy nebude penězi?

Je zvláštní, že se Peter Schiff nenechal odradit žádným ze svých neúspěchů. Roky sledoval, jak Bitcoin roste o tisíce procent a roky ho jen kritizoval, zatímco mu v bitcoinech po celou dobu utíkal potenciální profit v takové výši, jakou mu zlato pravděpodobně nikdy nepřinese. Kritikou BTC si však kupuje pozornost a to se zdá být jeho hlavním záměrem.

Zajímavost :  Stav i budoucnost Moravskoslezského kraje přímo na místě řešil ministr Karel Havlíček

Jsou však příběhy, které „napsal sám Bitcoin“ a zde je jeden z nich:

Schiff na svém Twitteru v roce 2020:

„Bitcoiny nikdy nebudou peníze. Ani jeskynní lidé by nebyli dost hloupí, aby to přijali.“

Documenting Bitcoin na svém Twitteru v roce 2021:

„Wikipedie nyní uvádí #Bitcoin jako měnu Salvadoru.“

Zdroj: Twitter; Wikipedia

Shortni si to a zmlkni!

Ani po fiasku však Peter Schiff nekončí s neustálým přesvědčováním svého okolí o tom, jak je Bitcoin špatný. V jednom z posledních příspěvků zpochybnil snahy MicroStrategy, která se právě chystá nakoupit další bitcoiny za půl miliardy dolarů.

Zajímavost :  Najvyšší súd zvrátil verdikt o oslobodení Kočnera. Čo to znamená?

Uvedl:

„Nemyslím si, že Michael Saylor zná Murphyho zákony. Co když se Bitcoin propadne pod 20 tisíc dolarů? Bude MicroStrategy prodávat akcie za stlačené ceny, aby podpořila svou rozvahu? Bude prodávat Bitcoin, aby získala hotovost? Pokud MicroStrategy zkrachuje, budou věřitelé HODLovat její Bitcoin?“

Zajímavé však je, že tentokrát se proti Schiffovi postavil dokonce už i poradce kolumbijského prezidenta – Jehudi Castro Sierra. Ten na Schiffův tweet důrazně odpověděl slovy:

„Shortni to a přestaň žvanit.“

Závěr

Zatímco Salvador digitální zlato oficiálně prohlásil za zákonné platidlo ve své zemi – jako první stát, který tak učinil – přijetí Bitcoinu v Latinské Americe nabírá na obrátkách. Kromě toho, že mu vyjadřují podporu i další politici, poradce kolumbijského prezidenta právě usadil jednoho z největších kritiků digitální hotovosti Schiffa.

Zajímavost :  Remišová: Som pripravená byť jedinou poslankyňou Za ľudí (rozhovor)

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO