Pozor na staré ověření. Nový podvod hrozí poplatkem

Česká národní banka a Československá obchodní banka (ČSOB) varují před podvodným e-mailem, který zneužívá jméno viceguvernéra ČNB Tomáše Nidetzkého a značku ČSOB k vylákání citlivých osobních informací klientů.

„Jedná se o praktiku zvanou phishing, kdy se pachatel vydává za banku klienta a prostřednictvím prokliku na falešné stránky internetového bankovnictví se od něj snaží podvodně vylákat přihlašovací údaje ke skutečnému internetovému bankovnictví a následně zcizit jeho peníze z účtu,“ upozorňuje ČNB.

Podvodný e-mail. Zdroj: varování ČNB

Lidé by na tento e-mail, který podle ČNB nese veškeré prvky podvodných praktik včetně špatné češtiny, neměli vůbec reagovat. Absurdní je například i hrozba „správním poplatkem“, pokud jde o používání bankovního účtu.

Podvodníci se tentokrát snaží využít rostoucí snahy bank přivést klienty od zastaralého ověřování přes SMS kód k modernějším (a bezpečnějším) způsobům. Česká spořitelna se chystá od 23. července starý způsob zpoplatnit, výjimkou zůstanou lidé od 70 let.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Můžete nás sledovat i na sociálních sítích. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag,… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde |