Pražská burza uzavřela smíšeně. Index PX stoupl pouze mírně

Pražská burza uzavřela smíšeně. Index PX si polepšil o pouhých 0.03 procenta na 1197,47 bodu. Největší pokles postihl akcie rakouské skupiny Erste Group Bank a bankovní společnosti Moneta. Největší nárůst dnes zaznamenaly akcie tabákové firmy Phillip Morris a počítačové firmy Avast.

Z třinácti hlavních titulů pražské burzy dnes šest zakončilo obchodování v plusu, pět jich propadlo. Nejvýraznější nárůst zaznamenaly akcie tabákové společnosti Phillip Morris. V závěru obchodování byla jejich cena 14 520 korun, což bylo o 1.4 procenta více než na počátku dne.

Zajímavost :  Pražská burza vstoupila do nového týdne růstem, přispěly akcie Erste

K dalším akciím, které posílily, patří i Avast. Akcie si připsaly 0.88 procenta na 178 korun. Už dva dny překonávávají své čtyřleté maximum, když přes den jejich hodnota vystoupala až na 178. Největší pokles hodnoty postihl akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank, a to o 0.99 procenta na 783 korun. 

Naopak největší pokles zaznamenaly akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank, které silně oslabily. Akcie rakouské bankovní skupiny Erste Group Bank oslabily o 0.99 procenta na 783 Kč. Svou změnou tak navázaly na jednodenní propad.

Zajímavost :  Čechům se po lockdownech zhoršilo zdraví. Nedostatek pohybu je velké téma, říká šéf Mutumutu Lenz

Druhý největší pokles zaznamenaly akcie banky Moneta. Oslabily o 0.57 procenta na 86.6 korun. Svou změnou tak přerušily sedmidenní růst. Pokles zaznamenaly i akcie energetické společnosti ČEZ.

Zdroj Zde