Predaj áut v Európskej únii klesol v marci o viac než pätinu

V Európskej únii sa v marci predalo približne 844.000 áut, čo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka predstavuje pokles o viac než pätinu. Uviedlo to v stredu Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA). Dôvodom sú podľa združenia pretrvávajúce problémy v dodávateľskom reťazci, ktoré ešte skomplikovala vojna na Ukrajine.

Predaj osobných áut v EÚ klesol podľa ACEA v marci medziročne o 20,5 % na 844.187. Všetky štyri kľúčové ekonomiky, Nemecko, Francúzsko, Taliansko a Španielsko, zaznamenali pokles predaja o dvojciferné hodnoty. Najvýraznejšie klesol predaj áut v marci v Španielsku, kde pokles dosiahol 30,2 %. Podobne sa vyvíjala situácia v Taliansku, pričom pokles predaja dosiahol 29,7 %. V Nemecku a vo Francúzsku klesol predaj áut v marci medziročne o 17,5 %, respektíve o 19,5 %.

Za 1. kvartál tohto roka bolo v EÚ predaných približne 2,3 milióna osobných áut. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o 12,3 %.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde