Prezidentka Fedu v Dallasu varuje před předčasným snižováním úrokových sazeb

Lorie Logan, prezidentka Federálního rezervního systému (Fed) v Dallasu, ve svém nedávném projevu upozornila, že je příliš brzy na snižování úrokových sazeb. Stávající měnová politika možná není dostatečně restriktivní na to, aby inflaci dostala na cílovou úroveň 2 %.

Prezidentka Fedu varuje

Na nedávno konané konferenci Louisiana Bankers Association Lorie Logan, prezidentka Dallaského Fedu, vyjádřila obavy ohledně současného nastavení měnové politiky. Podle ní není jasné, zda je měnová politika dostatečně restriktivní, aby dovedla inflaci k dlouhodobě udržitelnému cíli centrální banky 2 %.

Federální rezervní systém minulý týden ponechal svoji základní úrokovou sazbu v rozmezí 5,25 % až 5,50 %. Předseda Fedu Jerome Powell uvedl, že vzhledem k dosavadnímu nedostatku pokroku v oblasti inflace bude pravděpodobně nutné udržet úrokové sazby na stávající úrovni déle, než se původně předpokládalo.

Zajímavost :  Exvyšetrovateľ pre ta3: Akýkoľvek trest bude pre atentátnika doživotným. Takýmto situáciám sa nevyhneme ani v budúcnosti

Lorie Logan zdůraznila, že trh práce a širší ekonomika zůstávají silné, což je neobvyklé vzhledem k rychlému poklesu inflace v loňském roce. „Nemůžeme mluvit o měkkém přistání, dokud jsme skutečně nepřistáli, a to se zatím nestalo,” prohlásila Logan. Dodala, že data o inflaci, zejména za první čtvrtletí tohoto roku, byla pro ni zklamáním a připomínkou, že před centrální bankou stále stojí mnoho práce.

Inflace měřená indexem osobních spotřebních výdajů vzrostla z lednových 2,5 % na 2,7 % v březnu. Míra nezaměstnanosti v USA zůstává historicky nízká, v dubnu činila 3,9 %. Logan v pátek neupřesnila možný časový plán pro snížení sazeb, nicméně zdůraznila, že je třeba zůstat flexibilní, sledovat příchozí data a vyvíjející se finanční podmínky a ujistit se, že rozhodnutí, která jsou činěna, jsou vhodná.

Zajímavost :  Bitcoin se připravuje na možný průlom: Technické indikátory naznačují růst

Na nedávné zasedání Fedu jsme se také podívali společně s našimi analytiky během pravidelného streamu. Záznam ze streamu můžete zhlédnout ve videu níže.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 60 735 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Prozkoumejte akcie na platformě XTB

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO

Zajímavost :  Anna Jakab Rakovská: Ako som odvrátila vyhorenie? Otehotnela som. Odporúčam

Doporučujeme ke čtení také :