Proběhl nejdražší nákup nemovitosti v kryptoměně

miami nemovitosti byt usa kryptoměny
Zdroj: miamiresidence.com

Za bitcoiny si lze v dnešní době pořídit mnoho věcí, nemovitosti nevyjímaje. Před nedávnem proběhla nejdražší koupě přímořské rezidence v Miami za kryptoměny. Za kolik nemovitost zájemce koupil?

Nákup nemovitosti za kryptoměny

Luxusní rezidence v americkém Miami byla před několika dny prodána anonymnímu kupujícímu. Ten za svůj přímořský byt v proslulé části Surfside zaplatil rekordních 22,5 milionů amerických dolarů v kryptoměnách.

O nákupu informoval magazín Forbes. Jaký typ kryptoměny kupující použil, dosud nebylo zveřejněno. Stojí ale za zmínku, že žádný jiný majetek na pobřeží Miami nebyl nikdy prodán za tak vysokou cenu v přepočtu na čtvereční metry.

Zajímavost :  Íránský prezident požaduje legalizaci kryptoměn

Alex Sapir a Giovanni Fasciano, kteří stojí za luxusní rezidencí Arte Surfside, prohlásili, že obchody prostřednictvím kryptoměn, jsou velmi bezpečné. Dodávají, že stále více lidí chce získat další byty pomocí digitálních aktiv.

„Existuje silná nezadržitelná poptávka po kryptoměnách, které jsou bezproblémové a bezpečné pro obě strany. Tato dohoda je toho ukázkovým příkladem. Byli jsme velmi ohromeni množstvím hovorů, které jsme obdrželi od kvalifikovaných kupujících.“

Giovanni Fasciano prohlásil, že nákup nemovitosti za kryptoměny představuje obrovský úspěch pro celý realitní průmysl v Miami. Rekordní nákup rezidence přichází měsíc poté, co společnost Arte Surfside stojící za luxusní nemovitostí oznámila, že začne přijímat kryptoměny jako platební prostředek.

„Tímto prodejem vytváříme historii v Miami. Kryptoměny jsou budoucnost a věříme, že jsme teprve na začátku.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 556 USD dle KMC.

Zajímavost :  Minúta po minúte: Zsuzsová namieta nový znalecký posudok Threemy konfliktom záujmov s Lipšicom

Závěr

S rostoucí popularitou kryptoměn roste také počet obchodníků, kteří přijímají Bitcoin či jiné kryptoměny jako možné platidlo za své zboží či služby. Bitcoin tedy opravdu neslouží jako platidlo drogových dealerů na pochybných darknetových tržištích.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO