Průzkum: Polovina Jihoafričanů hodlá investovat do kryptoměn, pokud začnou banky takové služby poskytovat

Nedávný průzkum společnosti Merchants se sídlem v Johannesbugu odhalil, že polovina obyvatel Jihoafrické republiky by investovala do kryptoměn, pokud by banky v zemi poskytovaly takové služby. Co dalšího uvádí nedávno zveřejněný průzkum?

Průzkum: Adopce kryptoměn by mohla být vyšší

Společnost Merchants před nedávnem zveřejnila svůj průzkum, ve které zjišťovala míru adopce kryptoměn v Jihoafrické republice. Co se týká míry přijetí kryptoměn v zemi, ta by mohla být vyšší, pokud by banky a další finanční instituce nabízely služby spojené s digitálními aktivy.

„Pro banky existuje skutečná příležitost zapojit se do kryptoměny, která se na kontinentu začíná skutečně rozvíjet, a nečekat, až bude více zavedená – v době, kdy spotřebitelé pravděpodobně budou mít preferovanou platformu nebo partnera, kterého si vytvořili.“

Z průzkumu také vychází, že největší povědomí o kryptoměnách mají obyvatelé ve věku 18-24 let. Co se týká zkušeností, pouze 14 % obyvatel země má dostatečné povědomí o kryptoměnovém odvětví. Větší polovina uvedla, že o kryptoměnách ví něco málo nebo téměř nic. Trend by nastal, pokud by banky začaly přijímat kryptoměny.

Skoro každý druhý respondent v průzkumu uvedl, že by s větší pravděpodobností důvěřovali a investovali do kryptoměn, pokud by byla nabízena prostřednictvím banky, u které mají vytvořený účet.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 791 USD dle KMC.

Závěr

V Africe se aktuálně nejvyšší míra adopce objevuje v Keni, Nigérii a Středoafrické republice. Středoafrická republika dokonce uznala bitcoin jako své legální platidlo. Po Salvadoru se tak jedná o druhou zemi, která legalizovala kryptoměny na národní úrovni.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Celý článek zde |