První nákup do 1500 Kč zdarma, láká Skip Pay před Vánoci

Lidé, kteří si nově založí ověřený účet Plus u služby Skip Pay, dostanou v rámci marketingové akce až 1500 korun na první nákup. Nabídka nemá žádné další podmínky ani omezení (například nějaká minimální hodnota samotného nákupu).

Skip Pay, která se zaměřuje hlavně na odložené platby, má v listopadu ještě další akci: U všech listopadových nákupů se Skip Pay je prodloužená splatnost bez poplatků až do 20. ledna, zatímco standardně je do 20. dne následujícího měsíce.

Kdo nezaplatí včas, může požádat o prodloužení splatnosti. Cena za něj jsou tři koruny za každých sto půjčených korun na další měsíc. Když si tedy půjčíte třeba pět tisíc, bude poplatek za prodloužení splatnosti dělat 150 korun (třikrát 50 stovek). Kdo o prodloužení nepožádá a včas nesplatí, bude platit 200 korun za každou upomínku, která chodí vždy po pěti dnech po splatnosti. Třeba za 15 dnů je to tedy 600 korun (třikrát pětdnů po 200 korunách). Od 30. dne zpoždění se navíc připisuje 10 % z dlužné částky.

Skip Pay je nový název pro dřívější Mall Pay, který dnes patří do skupiny ČSOB. Pro nakupujícího funguje odložená platba podobně jako kreditní karta: když zaplatí dluh do určeného data, jde prakticky o bezúročnou půjčku.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,… Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO