Putin: Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií

Petrohrad – Ruská ekonomika a zaměstnanost se blíží úrovni před pandemií covidu-19, řekl ruský prezident Vladimir Putin na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF). Za prodej ropy a plynu bude Rusko možná nuceno požadovat euro či národní měny, a ne dolar, který podle Putina Spojené státy používají jako prostředek ekonomické a politické války.

Ruský prezident dále uvedl, že první linka plynovodu Nordstream 2 z Ruska do Německa po dně Baltského moře, na jehož stavbu USA uvalily sankce, je téměř dokončena. “S radostí oznamuji, že dnes před dvěma a půl hodinami bylo úspěšně dokončeno pokládání potrubí první linky plynovodu Nord Stream 2,” konstatoval Putin.

Zajímavost :  Dobré ráno: Mičovský sa prerátal, demisiu vziať späť už nemohol

Podmořský úsek se ještě musí napojit na část plynovodu na německém území, nicméně ruská plynárenská společnost Gazprom je po schválení německé strany připravena začít s dodávkami suroviny, dodal. Druhá linka plynovodu by měla být dokončena do dvou měsíců.

Ukrajina podle Putina platí za zemní plyn od západních spojenců vysokou cenu. Dodal, že Moskva chce s Kyjevem normalizovat hospodářské vztahy. Ukrajinu kritizoval za vysoké poplatky za tranzit ruského plynu. Ve Spojených státech se zemní plyn podle něj těží “barbarským” způsobem a je dražší.

Zajímavost :  Prekvapenie Roland Garros? Češka, ktorá už neverila, že na to má

Reklama

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO