Radovan Vítek dál dobývá Řím. CPI koupila kancelářské budovy Telecom Campus

Římská jízda třetího nejbohatšího Čecha Radovana Vítka pokračuje. Skupina CPI Property Group koupila podle informací deníku E15 část rozsáhlého kancelářského komplexu Telecom Campus na jihovýchodě metropole. Čtveřice budov, jejichž dosavadním vlastníkem byl fond Delphine spravovaný italskou realitní společností Kryalos, zahrnuje 42 tisíc metrů čtverečních. Prodej potvrdila poradenská firma IPI Roma bez uvedení výše transakce.

Realitní podnikatel Vítek letos v červenci dotáhl do vítězného konce nákup bývalého hipodromu Tor di Valle. Pořídil jej za zhruba padesát milionů eur, téměř 1,3 miliardy korun. Získal tak 125 hektarů pozemků firmy Euronova zkrachovalého italského magnáta Luky Parnasiho.

Zajímavost :  Zdražování jízdného nemine vlaky ani MHD. Energetická krize dopadla i na dopravce

S akvizicí se vrátil do hry i léta trvající záměr na vybudování nového fotbalového stadionu AS Řím pro čtyřicet tisíc diváků, na který je navázána výstavba komerčního centra a další infrastruktury za miliardy eur. Kam se bude projekt ubírat, naznačí mimo jiné komunální volby v Římě, které se konají tento víkend.

Díky nedávnému ovládnutí společnosti Nova Re SIIQ se CPI stala v Římě rovněž vlastníkem nové obchodní galerie Maximo o šedesáti tisících metrech čtverečních, která otevírala loni na podzim. Centrum je téměř plně obsazené, mezi nájemce patří i první římská prodejna Primarku. Transakce zahrnovala také přes čtyřicet hektarů pozemků vhodných pro další výstavbu. 

Zajímavost :  Stojí za to potlačiť svoje umelecké ego. Výtvarníci Maťátko a Sabol maľovali spolu

„Expanze CPI Property Group do Itálie bude spočívat v pečlivém výběru aktiv a disciplíně při cenových nabídkách,“ uvedl v létě výkonný ředitel CPI PG Martin Němeček. Skupina už roky jedná s italskými bankami a podnikateli o restrukturalizacích, které by zahrnovaly nákupy pohledávek od bank s výraznou slevou a zároveň dohodu o nákupech majetkových účastí od majitelů.

Zdroj Zde