Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

Realitní fond společnosti Generali uzavřel druhou letošní akvizici. Koupil rezidenční budovu v centru Prahy, konkrétně v ulici Ke Karlovu. Akvizice byla provedena formou nabytí 100% majetkové účasti v nemovitostní společnosti, která má nemovitost v majetku. Cenu Generali nezveřejnilo.

„Rezidenční nemovitosti považujeme za velmi stabilní prvek portfolia, se zajímavým růstovým potenciálem,“ říká Marek Bečička, vedoucí produktového a realitního oddělení ve společnosti Generali Investments CEE. Jde celkově o pátou nemovitost v majetku fondu a čtvrtou rezidenční. V půlce roku oznámil nákup reatilové parku v pražských Nových Butovicích.

Nemovitost zahrnuje 899 metrů čtverečních bytových prostor a 120 metrů čtverečních představují prostory restaurace. Budova je plně proanajatá a nachází se v blízkosti důležitých uzlů MHD Karlovo náměstí a I. P. Pavlova.

Zajímavost :  Vyšší biosložka u benzinu neprošla, zdanění solárů a levnější proud pro železnice ano

„Generali Fond realit je určen pro širokou veřejnost včetně drobných investorů. Prozatím jsme se zaměřovali na nemovitosti v Praze, ale už ve zbývající části roku plánujeme první investice v regionech. Díky této skladbě portfolia míříme na základní cílený výnos 2,5 až 3 % ročně plynoucí z nájmů vlastněných nemovitostí. Ovšem pro investory je zde navíc potenciál dalšího možného výnosu, a to z růstu tržní hodnoty nemovitostí,“ říká Bečička.

Fond byl otevřen v říjnu roku 2019 s tím, že po první tři roky bude uzavřen pro odkupy, aby mohl správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude fond fungovat jako otevřený. V loňském roce výnos fondu dělal 3,18 %. Výkonnost fondu za posledních 12 měsíců je 2,37 %.

Zajímavost :  Na slovenský trh môžu prísť zaplavené autá z Nemecka, Belgicka a Holandska

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,… Další články autora.

Vytisknout

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO