Realitný trh je v kŕči. Kto sa stal najväčším kancelárskym developerom? (rebríček)

6. máj 2024 o 14:47  I 

Záujem o nové kancelárie poklesol.

Sektor kancelárskych realít prežíva najturbulentnejšie obdobie za posledné roky. Zmeny priniesla už pandémia nového koronavírusu, ktorá ukázala, že časť profesií možno efektívne vykonávať aj z domu.

Článok pokračuje pod video reklamou

Článok pokračuje pod video reklamou

Situáciu neskôr ovplyvnili rastúce náklady, inflácia a vyššie úrokové sadzby. „Zarobiť“ na kanceláriách je tak oveľa náročnejšie ako kedysi. Napriek tomu na Slovensku stále pôsobia developeri, ktorí plánujú výstavbu kancelárskych komplexov.

Zajímavost :  Národná rada po atentáte na premiéra posilňuje bezpečnostné opatrenia. Poslanci tento týždeň rokovať nebudú

Kto sú najvýznamnejší hráči na tomto trhu? Odpoveď na túto otázku dáva rebríček najväčších kancelárskych developerov na Slovensku, ktorý zostavil The Slovak Spectator v rámci publikácie Najväčší v biznise (Largest in Business) .

Údaje do rebríčka poskytli developeri. Hlavnými kritériami na jeho zostavenie boli plocha skolaudovaných projektov ku koncu roka 2023, plocha rozostavaných projektov, plocha vo vlastníctve developera skolaudovaná pred rokom 2021 a plánované projekty.

Článok nájdete v májovom vydaní mesačníka INDEX. K výhodnému predplatnému sa dostanete kliknutím na titulku.Článok nájdete v májovom vydaní mesačníka INDEX. K výhodnému predplatnému sa dostanete kliknutím na titulku. (zdroj: SME – Jozef Jakubčo)

10. CTR Development

Plánované projekty: žiadny
Rozostavané projekty: žiadny
Skolaudované projekty v rokoch 2021 a 2022: žiadny
Skolaudované projekty v roku 2023: žiadny

Developerská skupina CTR Development je na slovenskom trhu aktívna hlavne na východe Slovenska. Realizovala tam napríklad projekt Business Centre Košice. V Košiciach stavia aj byty, vlani tam skolaudovala prevažne rezidenčný komplex Albelli.

Zajímavost :  Pražská burza za slabšího zájmu obchodníků mírně rostla

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO