Robo, poď sem, zakričal strelec. Kto spáchal atentát na premiéra?

Priemér Robert Fico sa v stredu v Handlovej stal obeťou atentátnika, ktorý ho postrelil do brušnej oblasti. Predseda vlády leží v životohrozujúcom stave v banskobystrickej nemocnici. Krátko po streľbe sa na verejnosti objavilo aj meno strelca. Je ním 71-ročný Juraj Cintula.

Zbraň mal legálne

Juraj Cintula podľa informácií ta3 pochádza z Levíc a živí sa ako spisovateľ.

Zručnosti pri práci so zbraňou mohol podľa informácií ta3 nadobudnúť počas toho, ako pracoval v nákupnom centre ako SBS-kár.

Strelec mal tesne pred útokom zakričať na premiéra: “Robo, poď sem.” Zbraň, ktorou strieľal, mal v legálnej držbe. Padlo päť výstrelov.

Zajímavost :  Praha koupí bateriové trolejbusy z Turecka, ÚOHS zamítl rozklad

Cintula je literárne činný, napísal tri básnické zbierky. Je spoluzakladateľom Literárneho klubu Dúha. Keď sa klub pretransformoval na občianske združenie, stal sa jeho predsedom. 


Útočník
ta3

Útočník krátko po zadržaní priamo na mieste incidentu

Člen Slovenského spolku spisovateľov

Je tiež členom Slovenského spolku spisovateľov (SSS), ktorý útok odsúdil. “Vedenie SSS s rozhorčením a absolútnym odsúdením zaregistrovalo túto správu a pokiaľ sa potvrdí, členstvo tejto zavrhnutiahodnej osoby bude okamžite zrušené. Zároveň vyjadrujeme rozhorčenie nad takýmto brutálnym činom, ktorý nemá v dejinách Slovenska obdoby,” uviedol SSS v stanovisku.

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO