Ruský priemysel opäť rastie aj napriek sankciám Západu

Aktivita v ruskom priemysle v máji opäť vzrástla po troch mesiacoch poklesu a cenové tlaky sa výrazne zmiernili. Západné sankcie však majú naďalej rozsiahly negatívny vplyv na dopyt zákazníkov.

Ako oficiálne zosilnel rubeľ a akú realitu signalizuje čierny trh:

Index nákupných manažérov (PMI) spoločnosti S&P Global pre ruský výrobný sektor v máji stúpol na 50,8 bodu zo 48,2 bodu v predchádzajúcom mesiaci. PMI sa dostal na 50-bodovú hranicu, ktorá oddeľuje pokles od expanzie, prvýkrát od januára.

Ruský výrobný sektor napriek tomu zostáva pod veľkým tlakom z dôvodu západných sankcií uvalených na Rusko pre jeho vojnu proti Ukrajine. Podľa S&P Global aj napriek nárastu hlavného PMI produkcia sektora pokračovala v poklese. Export naďalej prudko padá, keďže ruské firmy boli odstrihnuté od globálnej ekonomiky a čelia rozsiahlemu narušeniu dodávateľských reťazcov.

Hľadať pravdu môžeme aj vďaka vašej podpore

Roky odkrývame veľké kauzy, zaoberáme sa vplyvom oligarchov a organizovaným zločinom. Vytvárame priestor pre komplexné a nezávislé spravodajstvo, aby ste mali jednoduchší prístup k dôležitým informáciám. Vaša podpora, nech je akákoľvek veľká, nám pomáha naďalej sa rozvíjať a poskytovať bezplatný obsah pre ľudí, ktorí si ho nemôžu dovoliť. Pridajte sa k našej komunite, ktorá spoločne bojuje za spravodlivosť a podporte nielen našu prácu, ale aj budúcnosť našej krajiny.

Podpora investigatívnej žurnalistiky

Podpora investigatívnej žurnalistiky
Aktuality takmer bez reklám

Aktuality.sk takmer bez reklám
Vylepšené funkcie diskusií

Vylepšené funkcie diskusií

Celý článek zde