Ruský šampion v rabování na Ukrajině. Manželce do Ruska poslal přes 4 metráky vyrabované kořisti

Ruský „šampion v rabování“ poslal manželce kurýrní službou domů přes 4 metráky ukradených věcí, které uloupil při invazi ruských vojsk na Ukrajinu. Upozornil na to ruský opoziční web Dossier Center, spojený s bývalým ruským oligarchou Michailem Chodorkovským.

Velitel ruské čety označovaný za „mistra v rabování“ v konfliktu na Ukrajině ukořistil 440 kilogramů zboží, které si poslal zpět do vlasti, zjistilo Dossier Center.

Sedmadvacetiletý Jevgenij Kovalenko podle ruské opoziční webové stránky v Londýně ukořistil zboží počínaje reproduktory, stoly, pokračuje přes stany až po nářadí, které poslal do svého rodného města Rubcovsk v Altajském kraji na západní Sibiři.

Na záběrech z průmyslových kamer je podle portálu East2West vidět, jak Kovalenko a skupina vojáků posílají balíky do svých domovů v doručovacím centru CDEK v Bělorusku.

„Během záznamu projdou kanceláří více než dva tucty vojáků,“ uvedlo Dossier Center.

„Na jejich uniformách jsou vidět výložky ruských vojáků. Ruští vojáci se právě vrátili do Běloruska. Je velmi nepravděpodobné, že by měli čas legálně nakoupit tyto tuny zboží,“ uvádí opoziční webová stránka Dossier Center.

Vojáci se vrátili do Běloruska z kyjevské fronty poté, co se Rusku nepodařilo dobýt ukrajinské hlavní město tváří v tvář tvrdému odporu, doplňuje britský deník Mirror.

Kovalenkova kořist byla údajně adresována jeho 24leté manželce Margaritě, bývalé prodavačce oděvů a absolventce Altajské státní univerzity.

Obviněný lupič je velitelem průzkumu, který vystudoval Novosibirský vojenský institut Národní gardy, uvedl deník New York Post.

Bojuje u jednotky 6720 656. pluku operačního určení ruské Federální gardové služby.

„Rekord v počtu a hmotnosti balíků drží Jevgenij Kovalenko, 27….se pokusil poslat domů 17 balíků o celkové hmotnosti 440 kilogramů,“ uvedlo Dossier Center.

Mezi další údajné lupiče patří Artem Lazarev, který domů poslal zboží v hodnotě 255 kg, Pavel Nikolajev, který si odvezl 205 kg, a Andrej Serdcev a Georgij Valjev, kteří podle serveru The Hill poslali domů po 150 kg kontrabandu.

Lazarev poslal domů poštou elektrický skútr, zatímco jiný například klimatizační jednotku.

(hrb)

Celý článek zde