Salvador postaví z bitcoinových zisků obří veterinu pro zvířata

Salvador již více než měsíc využívá Bitcoin jaké své legální platidlo. Prezident země, Nayib Bukele, ve svém nedávném příspěvku oznámil, že použije část zisku z Bitcoinu v hodnotě 4 milionů amerických dolarů na výstavbu obrovské nemocnice pro domácí mazlíčky.

Salvador a nemocnice pro zvířata

Cena největší kryptoměny světa v posledních dnech překročila hranici 50 000 amerických dolarů a pravděpodobně se dožaduje prolomení 60 000 USD. Zelená čísla bitcoinu využije salvádorský prezident Nayib Bukele k výstavbě obří nemocnice pro zvířata.

Prezident Bukele ve svém nedávném příspěvku na Twitteru oznámil, že použije výnosy z investic BTC země k vybudování nemocnice pro domácí mazlíčky. Výstavba nové budovy se odhaduje na 4 miliony amerických dolarů.

Nayib Bukele sdílel video, jak by nemocnice mohla vypadat a objasnil, že neprodává žádný ze 700 BTC. Prezident ve svých dalších příspěvcích přidal více podrobností. Nemocnice by měla být velká a kromě zdravotních zařízení bude obsahovat také kadeřnictví, kanceláře, učebny a hlediště.

Zajímavost :  Andrej Babiš: Zeptej se, když to dokážeš

Bitcoinový fond s přebytkem 4 milionů USD tak nebude mít vliv na množství dostupných BTC. Bukele se rozhodl použít také část svých zisků na výstavbu této masivní infrastruktury. Ačkoliv jsou tyto plány velmi ušlechtilé, setkal se i s menší kontroverzí ze strany světových osobností a institucí.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 432 USD dle KMC.

Zajímavost :  Kde sú peniaze na štúdiu k premorenosti? Vedci bez nich začať nemôžu

Závěr

El Salvador již více než měsíc používá nejdůležitější kryptoměnu světa jako své zákonné platidlo. Výstavba obrovské nemocnice pro zvířata ze zisků země z bitcoinu je velmi ušlechtilým krokem a menším signálem pro ostatní země.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Zajímavost :  Kažimír je podľa obvinenia ďalší vybavovač

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO