Salvador připravuje zákony týkající se bitcoinových dluhopisů

Salvadorská vláda stále pokračuje ve svých dalších bitcoinových ambicích, když oznámila plány na bitcoinové dluhopisy. Ministerstvo financí zvažuje vydání bitcoinových dluhopisů v lednu příštího roku. 

Bitcoinové dluhopisy v Salvadoru

Salvadorský ministr financí Alejandro Zelaya nastínil plány na restrukturalizaci ekonomiky pomocí nadcházejících bitcoinových dluhopisů. Šéf ministerstva financí uznal, že v letošním roce musí hledat financování, aby naplnil svůj závazek a odmítl, že vláda nemá žádné alternativy k novému dluhu.

„Nebyli bychom v konfliktu s tradičním trhem, protože jde o splatnost, která musí být zaplacena, takže můžeme lehce platit bez vydání dalšího eurobondu na tradičním trhu a můžeme nalézt dluhopis, který je denominován v dolarech a přijímá platby v bitcoinech jako takové. Myslíme si, že máme dost nabídek.“

Podle Zelaya je zájem o bitcoinové dluhopisy u investorů významný. Dluhopisy BTC by měly být hotovy do konce letošního roku a mají být určeny k financování prezidentova plánu na vytvoření projektu Bitcoin City.

Ministr financí uvádí, že polovina získaných prostředků bude použita na vybudování infrastruktury a zbytek na nákup bitcoinů, ze kterých Salvador očekává, že bude mít další významný zisk.

Podle prezidenta Nayiba Bukeleho projekt Bitcoin City bude plně funkční město s obytnými oblastmi, maloobchodními centry, restauracemi, přístavem a další infrastrukturou. Město by mělo být poháněno geotermální energií.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 863 USD dle KMC.

Závěr

Salvador se stal první zemí na světě, která uznala Bitcoin jako zákonné platidlo. Celý článek El Mundo o bitcoinových dluhopisech v Salvadoru si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ pro více obsahu.

Celý článek zde |