Sdružení místních samospráv vyzývá nové poslance, ať odloží účinnost stavebního zákona

Sdružení místních samospráv se obrátí na nově zvolené poslance a vyzve je, aby navrhli a prosadili odložení účinnosti nového stavebního zákona. Rozhodlo o tom včera předsednictvo Sdružení v reakci na výsledek parlamentních voleb, po nichž ve sněmovně posílili kritici nedávno schválené podoby stavebního zákona.

Předsednictvo též pověřilo Věru Kovářovou, místopředsedkyni Sdružení místních samospráv (SMS) a opětovně zvolenou poslankyni, aby zmíněné kroky iniciovala ve spolupráci s dalšími poslanci, kteří se dlouhodobě zabývají stavební legislativou. O schvalování nového stavebního zákona jsme psali například zde a zde.

„Budeme usilovat o to, aby účinnost zákona byla odložena alespoň o osmnáct měsíců. To je minimální doba nezbytná pro to, aby byla současná podoba stavebního zákona upravena a zohlednila návrhy předkládané v předchozích měsících. Ty mají za cíl zmírnit negativní dopady stavebního zákona na funkčnost stavebního řízení, na lidi v regionech i na státní rozpočet, na něž jsme dlouhodobě upozorňovali,“ řekl k tomu předseda SMS Stanislav Polčák.

Zajímavost :  Jako by bylo zvětralé, na náplavce lidé ochutnávali pivo bez chmele

„Chci všechny ubezpečit, že na záměru zjednodušit a zrychlit stavební řízení nehodláme nic měnit. Budeme ale usilovat o to, aby úprava stavební legislativy nepoškodila oprávněné zájmy samospráv ani plynulost stavebního řízení,“ vysvětluje Věra Kovářová. „Věřím, že v nové sněmovně najdeme pro tyto změny pochopení. Senát dal svůj názor na současný stavební zákon najevo velmi jasně, když ho v červenci jednomyslně odmítl,“ připomíná Kovářová.

Zajímavost :  Kompenzace za zdražení energií. Takhle má vypadat státní podpora

Sdružení místních samospráv ČR je nevládní organizace s celostátní působností, která sdružuje a hájí zájmy obcí a měst. Agenda Sdružení zahrnuje připomínkování nejrůznějších legislativních návrhů, prezentaci a prosazování potřeb menších obcí a měst, hájení zájmů venkova a jeho obyvatel a spolupráci v boji proti korupci ve veřejné správě. Sdružuje téměř 2000 obcí a měst.

(red)

Celý článek zde | Podnikání za 500 Kč ? – ANO