Šéf Binance: Michael Saylor bude díky nákupům BTC tím „kdo se bude smát naposledy“

02Krok společnosti MicroStrategy pokračovat i nadále v hromadění bitcoinových zásob vyvolal ze strany kritiků i mnoho posměchu. Zakladatel největší světové kryptoměnové burzy, Binance, však dal tomuto nákupu velký palec nahoru.

Saylor: i nadále pokračujeme v hromadění satů

Michael Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, před nedávnem oznámil nákup dalších bitcoinů svou společností. Softwarová firma tak posílila svou pozici v držbě bitcoinů o dalších 480 mincí v celkové hodnotě cca 10 milionů dolarů.

Tyto mince byly zakoupen za průměrnou cenu 20 817 $ a celkové držené množství BTC  společnosti MicroStrategy dosahuje působivých 129 699 bitcoinů. MicroStrategy přijala strategii nákupu propadu během posledních dvou let, přičemž za ně společnost zaplatila celkem 3,98 miliardy dolarů.

29. června společnost podala oznámení Komisi pro cenné papíry a burzy prostřednictvím formuláře 8-K. Poslední nákup tak znamená, že Saylorova firma vlastní 1 bitcoin z každých 161 bitcoinů, které kdy budou existovat.

Poslední nákup vyvolal vlnu posměchu, nevole a zvednutých obočí, neboť se odehrál v době, kdy se kryptotrh nachází pod neustávajícím tlakem medvědů. Mnoho uživatelů si tak  z rozhodnutí společnosti koupit další bitcoiny v době, když se nacházela na pokraji finanční tísně, dělalo legraci. Za všechny jmenujme třeba Justina Waita z Vox Podcast, který ztráty MicroStrategy okomentoval slovy:

“Možná že máte na trzích špatný den, ale alespoň nemáte portfolio Michaela Saylora”

Šéf Binance tento krok podpořil

Zatímco se kritici posmívali, Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, se Michaela Saylora zastal. Poznamenal, že rozhodnutí získat více bitcoinů bude nakonec pro společnost z dlouhodobého hlediska přínosem.

“Mnozí se mu teď možná smějí, ale Saylor bude ten, kdo se časem zasměje naposledy. Uložte si tento tweet do záložek”

Po prudkém poklesu ceny bitcoinu (BTC) se objevily zprávy o tom, že firma dostala výzvu k úhradě marže na ceně 21 000 USD. Finanční ředitel firmy totiž v květnu prozradil, že “Bitcoin by musel spadnout na polovinu nebo kolem 21 000 dolarů, než by dostali margin call”. Dodávám, že společnost MicroStrategy si totiž v březnu půjčila 205 milionů dolarů od banky Silvergate na nákup dalších bitcoinů. V porovnání s aktuální hodnotou držených bitcoinů ovšem o nic moc nejde a jak Saylor sám řekl, šlo o mnoho povyku pro nic.

Závěr

Přestože je aktuálně MicroStrategy ve své sázce na bitcoin ve ztrátě zhruba 1,5 miliardy dolarů, další nákup potvrzuje pevné odhodlání společnosti držet bitcoin i nadále.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Celý článek zde |